Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Gynekologická ambulance v Litovli přijímá nové pacientky a rozšiřuje provoz o další den

 
úterý, 12. března 2019, 19:00

Lepší a dostupnější gynekologické péče se dočkají ženy z Litovle a okolí. Moderní gynekologická ambulance v Litovli, která spadá pod Nemocnici Šternberk, člena skupiny AGEL, rozšiřuje ordinační dobu a díky tomu je připravena přijímat nové pacientky.

„Původně pondělní provoz jsme rozšířili i o středy. Chceme tak pacientkám nabídnout lepší dostupnost gynekologické péče. Otevřeno nyní máme pondělky vždy dopoledne od 7 do 12 hodin a středy odpoledne od 16 do 19 hodin, abychom vyšli vstříc i pracujícím ženám, které jsou v dopoledních hodinách v práci,“ vysvětlil MUDr. Jan Harašta, lékař gynekologické ambulance v Litovli.

Ambulance byla otevřená před rokem a půl, nachází se v centru Litovle v Lékařském domě ve Vítězné ulici, necelých sedm minut od nádraží. Ženy si pochvalují nejen moderně zařízenou ordinaci a čekárnu, ale také příjemný personál, který má k pacientkám osobní přístup.

Zájemkyně o vyšetření se mohou objednávat na telefonním čísle 725 663 530 v kterýkoliv pracovní den od 7 do 15 hodin. Čekací doby jsou minimální, nezřídka pacientku lékař přijme v nejbližší pondělí či středu. Ambulance se také pyšní tím, že její objednávkový systém je nastavený tak, aby pacientky nemusely v čekárně dlouho čekat.

„Výhodou naší ambulance je i návaznost na naši domovskou nemocnici, konkrétně přímo na porodnici ve Šternberku, která je momentálně nejpopulárnější porodnicí v Olomouckém kraji. Přímo v naší ambulanci máme jeden z nejlepších ultrazvuků v okolí, který zajišťuje detailní zobrazení vyšetřované oblasti a tím pádem nám pomáhá k přesnější diagnostice,“ doplnil Harašta.

„Ve spolupráci s firmou HIPP nyní zároveň ženám, které mají u nás diagnostikované těhotenství, v ambulanci dáváme dárkové balíčky, které obsahují nejrůznější olejíčky, sprchové gely, čaje pro kojící maminky a další výrobky, které ženy před porodem či po něm zcela jistě využijí. V blízké době plánujeme pořádat příležitostné besedy na atraktivní témata z oblasti gynekologie a porodnictví. Informace pacientky najdou vždy i na našich facebookových stránkách Porodnice Šternberk. Ve spolupráci s prenatální ambulancí v porodnici Šternberk připravujeme i poradnu o předporodních plánech pro rodičky, které budou u nás rodit a o probrání svých přání budou mít zájem. O této poradně bude informovat plakát v čekárně porodního sálu,“  řekl Jan Harašta.

Ambulance všeobecné gynekologie v Litovli poskytuje komplexní gynekologickou diagnostickou a léčebnou péči pro pacientky všech věkových kategorií, včetně předporodní péče a diagnostiky pro nastávající maminky.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Kam dál?

V těchto dnech probíhá dopravně bezpečnostní akce. Policisté se...

úterý, 12. března 2019, 17:00

Dopravně bezpečnostní akce probíhá na Olomoucku od 11. do 15. března.

Řidič nadýchal téměř tři promile. Měl dva platné zákazy řízení a...

úterý, 12. března 2019, 13:30

Včera po půl osmé ráno kontrolovali policisté v Lutíně Volkswagen Transporter. U šestačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou...

Dokumentární festival Jeden, svět zaměřený na lidská práva, nabídne i...

úterý, 12. března 2019, 12:00

Jeden svět je již tradiční festival, který pravidelně navštěvuje více než 2500 lidí z Olomouce a okolí. Letos v Olomouci oslaví...

Aktualizováno 12. března 2019, 8:16

AKTUÁLNĚ: Olomoucká zoologická zahrada zůstává kvůli kalamitě zavřená

pondělí, 11. března 2019, 10:45

Z důvodu kalamity po noční vichřici zůstane dnes zoo uzavřena. Toto oznámení se v pondělí ráno objevilo na webu olomoucké...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.