Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pro malé děti přichystalo Divadlo na cucky zajímavý program. Myslelo se na batolata i předškolní děti

 
čtvrtek, 21. března 2019, 20:30

Pořady pro předškolní děti letos zařazuje do programu Divadlo na cucky na Dolním náměstí v historickém centru Olomouce. Vedle tanečního kurzu se mohou rodiče s dětmi do divadla vydat už podruhé na představení určené batolatům sdělil ředitel Divadla na cucky Jan Žůrek.

Divadlo na cucky si zájem nejmenších diváků poprvé vyzkoušelo loni na podzim při programu Noci divadel, kdy pozvalo slovenský Fedér Teáter s představením Lilli. „Nadšené reakce dětí i rodičů nás přiměly hledat program pro malé i nadále," uvedl Žůrek. Vznikl tak například nový kurz Malí tanečníci v říši pohádek pod vedením profesionální tanečnice Terezy Richterové, v němž děti od tří do šesti let rozvíjí nejen své pohybové dovednosti, ale také kreativitu a radost z tance.

O kurz byl velký zájem a je obsazený. „Každá z deseti lekcí je věnována jedné z klasických pohádek, kterou si na začátku lekce děti přečtou a na konci improvizovaně zatančí," řekla lektorka divadla Jana Jurkasová. Na konec března Divadlo na cucky zařadilo do programu podívanou pro děti od dvou let. Pražské studio Damúza zavítá do Olomouce s inscenací MOMENT, v němž plechoví hrdinové vyprávějí příběhy.

Divadlo na cucky existuje více než 15 let a začínalo v Domě armády, v roce 2013 našlo stálé sídlo ve Wurmově ulici. Nevyhovující prostory byly důvodem pro hledání nové scény. Vznikla na místě bývalé prodejny elektropotřeb, v domě soukromého majitele na Dolním náměstí. Na přestavbu prostor pro účely kulturního centra přispěli i dárci, ve veřejné sbírce se sešlo přes půl milionu korun. Stálé místo zde má nejen divadlo, ale i galerie a kavárna.
 
Napsal(a) ČTK | Foto Drahomíra Schneiderová

Kam dál?

Zloděj se vloupal do restaurace, odnesl si několik stovek krabiček...

čtvrtek, 21. března 2019, 19:30

V obci na Lutínsku došlo k vloupání do restaurace v době mezi 16. až 20. březnem. Tato provozovna nebyla v tuto dobu v provozu.

Jen během včerejšího dne řešili strážníci desítku oznámení o volně se...

čtvrtek, 21. března 2019, 19:00

Včera řešili strážníci Městské policie Olomouc desítku oznámení o volně se pohybujících psech.

Zfetovaný cyklista jel neosvětlený po silnici. Hrozí mu pokuta až...

čtvrtek, 21. března 2019, 18:00

V Šafaříkově ulici v Prostějově si včera před devatenáctou hodinou si policisté všimli cyklisty, který jel po silnici...

Jarní očista je tady. Olomouc uklidí pracovníci technických služeb i...

čtvrtek, 21. března 2019, 15:30

S nadcházejícím jarem čeká Olomouc očista. Tu budou realizovat zaměstnanci Technických služeb města Olomouce, ale přidají se k...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".