Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zaměstnance Muzea umění Olomouc, kteří požadují rezignaci Antonína Staňka, podpořily známé osobnosti

 
pátek, 22. března 2019, 19:30

Miroslav Krobot a Dagmar Pecková podpořili zaměstnance Muzea umění Olomouc, kteří požadují v otevřeném dopise odvolání ministra kultury Antonína Staňka.

V rozporu mezi zaměstnanci Muzea umění a ministrem kultury Antonínem Staňkem jde o to, že všechny kroky a vyhlášení ministra Staňka jsou v přímém rozporu s tím, co se v Muzeu umění skutečně děje. Nejde tedy o neshody kvůli podobě budovy Středoevropského fóra Olomouc nebo o to, zda na její návrh bude vypsaná architektonická soutěž.

„Pan ministr Staněk bourá něco, na co můžeme být hrdí, čím bychom se mohli chlubit a z čeho by měla prospěch nejen Olomouc. Nechápu proč (Řeč je o Muzeu moderního umění a architektonickém návrhu pana Šépky). Ve sporu mezi Muzeem umění a panem ministrem jsem plně na straně Muzea a držím palce,“ uvedl herec Miroslav Krobot.

PSALI JSME: VIDEO: Zaměstnanci Muzea umění Olomouc vyzývají Antonína Staňka k rezignaci

Podporu vyjádřila i operní zpěvkyně Dagmar Pecková. „Politická zvůle, kam oko dohlédne! Když to člověk zažije na vlastní kůži, tak ví, kolik energie se musí na spravedlivý boj použít, aniž by měl záruku, že to dobře dopadne! Podporuji zaměstnance olomouckého Muzea umění! Cítím s Vámi!“ řekla Dagmar Pecková.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto MuO

Kam dál?

RECENZE: Pokud jste single, zajděte do kina na LOVEní. Určitě se...

pátek, 22. března 2019, 19:00

Jaké to je být po sedmi letech vztahu zase single? To vám prozradí nová česká komedie LOVEní.

VÍKEND PODLE DRBNY: Vraťte se do dětství s Alenkou v říši divů,...

pátek, 22. března 2019, 18:00

V sobotu končí festival Jeden svět a při této příležitosti máte možnost navštívit promítání posledního snímku. Děti můžete vzít...

Vlnu a přízi na pletené chobotničky pro děti sbírá Nemocnice Přerov....

pátek, 22. března 2019, 17:00

Na první pohled obyčejná hračka, ve skutečnosti velký pomocník v oblasti léčby a zlepšování fyzického i psychického stavu. O čem...

Řidič Audi přehlédl červenou a vjel do křižovatky. Srazil se s...

pátek, 22. března 2019, 15:30

Včera po desáté hodině došlo v křižovatce ulic Olomoucké, V. Outraty a E. Valenty v Prostějově ke srážce dvou aut.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.