Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jeseníkách si návštěvníci užili předposlední lyžařský víkend. Poslední možnost k lyžování bude víkend následující

 
pondělí, 25. března 2019, 22:00

Jeseníky zažily jeden z posledních lyžařských víkendů. Návštěvnost lyžařských areálů byla podle provozovatelů díky slunečnému počasí o dostatku sněhu dobrá.

Některá jesenická zimní střediska budou v provozu ještě tento týden. V Jeseníkách stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Vleky byly o víkendu v provozu například na Červenohorském sedle na pomezí Jesenicka a Šumperska, kde sjezdovky stále pokrývá až 75 centimetrů sněhu.

Víkendová návštěvnost byla na toto období průměrná. V sobotu byla jasná obloha a bylo to tady spíš o opalování než o lyžování. Dnes se zatáhlo a návštěvnost už byla slabší," řekl správce lyžařského areálu na Červenohorském sedle Martin Dubský.

V provozu byly o víkendu díky zájmu lyžařů také sjezdovky v Koutech nad Desnou na Šumpersku. Naopak vleky se o víkendu už nerozjely v Branné na Šumpersku. „Zavřeli jsme to v pátek. Je už moc velké teplo a lidi nechodili," řekl provozovatel areálu Rostislav Procházka.

Lyžařská sezona v Jeseníkách tímto víkendem ale ještě neskončila. „Má se ochladit, takže plánujeme lyžování příští týden až do neděle. Pak se rozhodneme, jak dál," podotkl Dubský. Na své si přijdou lyžaři i v Koutech. Plánujeme, že do konce března budeme v provozu," řekl vedoucí areálu Petr Marek.

Prázdné jsou už sjezdovky v nižších polohách kraje. Kvůli oteplení se na tamních svazích výrazně ztenčila vrstva sněhu a opadl také zájem lidí z okolí o lyžování. Například v Hlubočkách a Hrubé Vodě u Olomouce se návštěvníci místo na lyžařských svazích prohání na bobových drahách.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zaběhnutí psi, zraněná kočka, nalezený papoušek nebo ovce na výletu....

pondělí, 25. března 2019, 17:00

Olomoučtí strážníci řešili od pátku do neděle desítku oznámení týkající se zvířat.

Všechny problémy okolo SEFO jsou řešitelné bez personálních změn,...

pondělí, 25. března 2019, 16:30

Senátor a primář novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci Lumír Kantor se, vedle jiných osobností, vyjádřil k...

Senior, který žebral před kostelem, napadl muže na vozíku. Holemi ho...

pondělí, 25. března 2019, 15:00

Včera po půl desáté ráno vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc k fyzické potyčce dvou mužů, kteří žebrali před vchodem do...

Smetanovy sady budou při Floře přístupné jen návštěvníkům. Procházet...

pondělí, 25. března 2019, 13:26

Jarní květinová výstava Flora Olomouc 2019 se uskuteční ve dnech 25. – 28. dubna. Hanácká metropole se tak v posledním dubnovém...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.