Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jantarová cyklostezka spojí Bystročice s Nedvězím. Vybudovaná by měla být do konce letošního roku

 
úterý, 26. března 2019, 22:00

Již brzy se propojí Bystročice a Nedvězí novou cyklostezkou. Olomouc a Bystročice spolu financují tento projekt a hledají firmu, která cyklostezku postaví.

„O tuto cyklostezku máme zájem, spojení Nemilan s blízkými Bystročicemi je praktické a logické, navíc je tento úsek součástí nadregionální Jantarové cyklostezky. Město se postará o stavbu části, která prochází katastrálním územím Nedvězí u Olomouce. Finančně nám v tom pomůže dotace z regionálního operačního programu,“ uvedl náměstek primátora Martin Major.

Bystročice vybudují zbývající část cyklostezky s pomocí dotace Olomouckého kraje. Náklady pro Olomouc jsou 5,4 milionu korun a pro Bystročice 8,1 milionu včetně daně. Město i obec připravují společně zadávací řízení na zhotovitele této zakázky. 

Olomouc pokračuje v naplňování cyklogenerelu. V současnosti je prioritní především dobudování páteřních nadregionálních cyklotras vedoucí přes město. Letos by se měly dobudovat dva zbývající úseky Jantarové cyklostezky. Druhý úsek začíná v ulici U ambulatoria a navazuje na stávající cyklostezku od ulice Jeremenkova. Pokračovat bude po levém břehu řeky Bystřice pod ulicí Hodolanskou. Výstavba by měla být hotova do konce letošního roku. Navíc probíhají přípravy na vybudování cyklistického spojení Topolany-Olomouc.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Za pokus o vraždu manželského páru si muž odpyká dvacet let za mřížemi

úterý, 26. března 2019, 17:00

Za pokus o vraždu manželského páru v Petřvaldu na Karvinsku si sedmačtyřicetiletý Maroš Gajdošík ze Slovenska definitivně odpyká...

Noc vzdělávání nabídne přednášky a diskuze. Dozvíte se víc i o...

úterý, 26. března 2019, 15:00

Akce s názvem Noc vzdělávání startuje ve středu 27. března v 17:00 a je určena pro rodiče, učitele, studenty i širokou veřejnost.

V přírodní rezervaci Království u Grygova bude bezzásahová zóna

úterý, 26. března 2019, 13:30

V městském lese Království bude bezzásahová zóna. Se zvýšenou ochranou souhlasil správce rezervace - olomoucký krajský úřad.

Muž při běhání vylepoval plakáty na nelegální plochy. Dopadli ho...

úterý, 26. března 2019, 12:00

V neděli dopoledne byl přerovskými strážníky zadržen čtyřiačtyřicetiletý muž, který si šel zaběhat a během svého výklusu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.