Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jantarová cyklostezka spojí Bystročice s Nedvězím. Vybudovaná by měla být do konce letošního roku

 
úterý, 26. března 2019, 22:00

Již brzy se propojí Bystročice a Nedvězí novou cyklostezkou. Olomouc a Bystročice spolu financují tento projekt a hledají firmu, která cyklostezku postaví.

„O tuto cyklostezku máme zájem, spojení Nemilan s blízkými Bystročicemi je praktické a logické, navíc je tento úsek součástí nadregionální Jantarové cyklostezky. Město se postará o stavbu části, která prochází katastrálním územím Nedvězí u Olomouce. Finančně nám v tom pomůže dotace z regionálního operačního programu,“ uvedl náměstek primátora Martin Major.

Bystročice vybudují zbývající část cyklostezky s pomocí dotace Olomouckého kraje. Náklady pro Olomouc jsou 5,4 milionu korun a pro Bystročice 8,1 milionu včetně daně. Město i obec připravují společně zadávací řízení na zhotovitele této zakázky. 

Olomouc pokračuje v naplňování cyklogenerelu. V současnosti je prioritní především dobudování páteřních nadregionálních cyklotras vedoucí přes město. Letos by se měly dobudovat dva zbývající úseky Jantarové cyklostezky. Druhý úsek začíná v ulici U ambulatoria a navazuje na stávající cyklostezku od ulice Jeremenkova. Pokračovat bude po levém břehu řeky Bystřice pod ulicí Hodolanskou. Výstavba by měla být hotova do konce letošního roku. Navíc probíhají přípravy na vybudování cyklistického spojení Topolany-Olomouc.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Za pokus o vraždu manželského páru si muž odpyká dvacet let za mřížemi

úterý, 26. března 2019, 17:00

Za pokus o vraždu manželského páru v Petřvaldu na Karvinsku si sedmačtyřicetiletý Maroš Gajdošík ze Slovenska definitivně odpyká...

Noc vzdělávání nabídne přednášky a diskuze. Dozvíte se víc i o...

úterý, 26. března 2019, 15:00

Akce s názvem Noc vzdělávání startuje ve středu 27. března v 17:00 a je určena pro rodiče, učitele, studenty i širokou veřejnost.

V přírodní rezervaci Království u Grygova bude bezzásahová zóna

úterý, 26. března 2019, 13:30

V městském lese Království bude bezzásahová zóna. Se zvýšenou ochranou souhlasil správce rezervace - olomoucký krajský úřad.

Muž při běhání vylepoval plakáty na nelegální plochy. Dopadli ho...

úterý, 26. března 2019, 12:00

V neděli dopoledne byl přerovskými strážníky zadržen čtyřiačtyřicetiletý muž, který si šel zaběhat a během svého výklusu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.