Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V přírodní rezervaci Království u Grygova bude bezzásahová zóna

 
úterý, 26. března 2019, 13:30

V městském lese Království bude bezzásahová zóna. Se zvýšenou ochranou souhlasil správce rezervace - olomoucký krajský úřad.

Statutární město Olomouc tak může získat více než pět milionů korun ročně jako majitel lesa. Tato újma bude vyplácena po dobu padesát let. „Bezzásahový režim zachová Království jako les čistě přírodního charakteru. Historicky byly všechny porosty v celém lesním komplexu Království intenzivně obhospodařovány. Nyní to bude možné jen v okolí lesních komunikací, aby nebyla ohrožena bezpečnost návštěvníků,“ řekl primátor Mirek Žbánek.

Správce rezervace vznesl požadavky omezující myslivecké hospodaření. V návrhu plánu péče je požadavek na snížení stavů zvěře, a to i v rámci mysliveckého plánování.

Lesní komple Království je jedním z možných zdrojů vody v budoucnu. „I proto zde necháváme zpracovat návrh revitalizačních opatření, jejichž cílem je zadržet vodu v krajině a optimalizovat vodní režim,“ dodal Žbánek.

Přírodní rezervace Království v Grygově byla vyhlášena v roce 2012 a její výměra je více než tři sta hektarů a téměř stejně velké je i ochranné pásmo. Prioritním předmětem ochrany jsou ekosystémy s výskytem typických i vzácných druhů planě rostoucích rostlin a volně žijících živočichů. Vyskytují se tu dubohabřiny a smíšené lužní lesy.
Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Muž při běhání vylepoval plakáty na nelegální plochy. Dopadli ho...

úterý, 26. března 2019, 12:00

V neděli dopoledne byl přerovskými strážníky zadržen čtyřiačtyřicetiletý muž, který si šel zaběhat a během svého výklusu...

Řidiči vběhla pod auto srna, která z místa utekla. Vznikla škoda za...

úterý, 26. března 2019, 09:00

V sobotu po čtvrté hodině odpoledne došlo ke srážce se zvěří. Dvaadvacetiletý řidič Audi srazil srnu, a to na silnici z obce...

Zfetovaný a opilý agresor napadl hosty v pohostinství. Po jednom muži...

úterý, 26. března 2019, 07:30

Osmatřicetiletý muž ze Šumperska se v sobotu před osmou hodinou večer dopustil výtržnictví, a to v pohostinství v malé obci na...

V Jeseníkách si návštěvníci užili předposlední lyžařský víkend....

pondělí, 25. března 2019, 22:00

Jeseníky zažily jeden z posledních lyžařských víkendů. Návštěvnost lyžařských areálů byla podle provozovatelů díky slunečnému...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.

VIDEO: Videoklip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra Arpida. Natáčení proběhlo v pondělí 1. dubna a kulisou se stalo centrum Budějc.

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.