Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ponožkový den pomohl. Děti s Downovým syndromem získají více než sedmdesát tisíc

 
středa, 27. března 2019, 15:00

Jedno z olomouckých obchodních center se přidalo ke světovému dni Downova syndromu s výzvou, kterou zveřejnilo na svých sociálních sítích.

Za fotografii s každou ponožkou jinou s označením #ponozkyochana přispělo 100 korun. Výzva měla neuvěřitelný ohlas, protože díky všem nasdíleným ponožkám obdrží Středisko rané péče SPRP, pobočka Olomouc, částku ve výši 70 100 korun.

„Nabídku ze strany obchodního centra jsme rádi využili. Jsme mile překvapeni, kolik lidí se do této kampaně zapojilo. Výtěžek použijeme na zakoupení speciálních hraček a pomůcek pro stimulaci a podporu těmto dětem hned po narození,“ říká Pavla Matyášová, vedoucí pracoviště.

Pracoviště Společnosti pro ranou péči je jedinou organizací v olomouckém regionu, která se stará o děti a rodiče po narození s touto diagnózou. Provází rodiny v obtížné životní situaci a usiluje o to, aby mohly vychovávat dítě v jeho přirozeném domácím prostředí.

Světový den Downova syndromu je připsán na 21. března. Datum je vybráno symbolicky, neboť Downův syndrom je způsoben ztrojením právě jedenadvacátého chromozomu. Symbolem tohoto dne jsou barevné ponožky. Ty svým tvarem připomínají tvar chromozomů, proto se tomuto dni přezdívá „ponožkový den“.

„Díky Středisku rané péče jsem poznala několik fajn lidiček a úžasných dětí a to byl začátek k tomu, abych pochopila, že moje dcera s Downovým syndromem je úžasná a dokonalá bytost a já jsem na ni opravdu pyšná a šťastná, že ji mám. Vlastně nejenom já, ale celá naše rodina i přátelé,“ svěřila se Lucie Kočová, maminka Barunky.

„Máme obrovskou radost, že se nám díky všem zapojeným podařilo dostat na částku, která je takto vysoká a poslouží dětem, které se narodily s touto diagnózou. Každý by měl možnost zapojit se do společnosti co nejdříve. Jsme šťastní, že touto pomocí jsme schopni alespoň částečně něčí snahu o kousek zlepšit. Právě tohle byl hlavní důvod, proč jsme se do výzvy zapojili a děkujeme tímto ještě jednou našim zákazníkům i všem, kteří si udělali čas na fotku a sdíleli ji,“ říká Zuzana Lenhartová, manažerka OC HANÁ.

Tisková zpráva

Kam dál?

Stavbou roku je v rámci Olomouckého kraje komplex nového bydlení na...

středa, 27. března 2019, 13:30

Rezidence, sportovní centrum, silnice nebo administrativní budova a měšťanský dům – to jsou objekty, které uspěly v soutěži...

ANKETA: Máte raději zimní, nebo letní čas?

středa, 27. března 2019, 12:00

Včera europoslanci podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času v roce 2021. Mnoha lidem seřizování...

Řidič náklaďáku nedal přednost autobusu a došlo k nehodě. Cestující...

středa, 27. března 2019, 10:30

V úterý po půl desáté dopoledne se v ulici Olomoucká v Přerově stala dopravní nehoda.

Více než milion svazků čeká stěhování do nového depozitáře vědecké...

středa, 27. března 2019, 07:30

V ideálních podmínkách budou už co nevidět uloženy svazky, které vlastní olomoucká vědecká knihovna. Ta má totiž zbrusu nový...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie zasahuje kvůli dohodám s externisty na středočeském úřadě

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl dnes server SeznamZprávy.cz. Přítomnost policistů na úřadě mu potvrdil vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Marek Rejman. Policisté prověřují pracovní smlouvy s externisty, na jejichž základě kraj vyplatil za externí služby údajně pět milionů korun ročně.

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?