Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejlepším městem pro podnikání v Olomouckém kraji je Prostějov. Olomouc je druhá

 
středa, 27. března 2019, 21:00

Nejlepší podmínky podnikatelům v Olomouckém kraji nabízí Prostějov. Následuje Olomouc a poté Hranice na Přerovsku. Vyplývá to z výsledků letošního výzkumu Město pro byznys, které dnes organizátoři ze společnosti Communa zveřejnili v Olomouci. Loni byl nejlepším městem pro podnikání v Olomouckém kraji také Prostějov.

Podle mluvčího výzkumu Davida Pavláta odborníci na Prostějovu ocenili vysoký podíl právnických osob i malých a středních firem. Prostějov si dobře vedl také v oblasti elektronické komunikace a kvality webových stránek z pohledu podnikatele.

„Podmínky pro podnikatele jsou v Prostějově na vysoké úrovni dlouhodobě. My samozřejmě podporujeme lokální podnikání, v tom se snažíme jako magistrát vycházet vstříc, ať už se to týká informací, podpory samotné nebo například pronájmu některých prostor," komentoval dnes výsledky výzkumu prostějovský primátor František Jura (ANO).

Připomněl, že radnice pracuje na zprovoznění další průmyslové zóny, která tentokrát bude mít menší rozlohu než ty předchozí. „Mohla by být zajímavá jak pro naše podnikatele, tak i pro občany z hlediska nabídky nových pracovních míst," dodal Jura.

Druhá Olomouc porotu zaujala nízkou nezaměstnaností, nejvyšším přírůstkem obyvatel v Olomouckém kraji, vysokým počtem studentů a učňů i nejvyšším podílem výdajů na veřejnou dopravu v kraji.

Na třetím místě skončily Hranice, které podle výsledků výzkumu mají nejnižší dluhovou sužbu a naopak vysokou likviditu. Oceněna byla i dobrá dopravní obslužnost a nízká cena stavebních pozemků v Hranicích.

Do výzkumu je automaticky zařazeno všech 205 měst a obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Prahy. Hodnocení se dělí do dvou hlavních kategorií - podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Komise hodnotí například webové stránky či komunikaci radnice na základě fiktivních dotazů. Mezi 23 kritérii jsou ale i taková, která města příliš ovlivnit nemůžou, třeba vzdálenost k dálniční síti.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Město Prostějov

Kam dál?

Řidič usnul za volantem, přejel do protisměru a naboural do náklaďáku

středa, 27. března 2019, 19:00

Za dopravní nehodou v Bělé pod Pradědem, která se stala včera ráno, nejspíš stojí mikrospánek.

Filmový festival Mladá kamera Uničov nabídne téměř šedesát snímků....

středa, 27. března 2019, 16:30

Městské kino v Uničově se ve dnech 28.–30. března stane dějištěm 45. ročníku Mladé kamery, tradičního setkání mladých filmařů...

Opilý zloděj v obchodě propašoval pod bundou uzený sýr a láhev rumu....

středa, 27. března 2019, 15:30

Strážníci Městské policie Olomouc byli včera večer upozorněni na opilého muže, který ukradl zboží v hypermarketu v ulici...

Ponožkový den pomohl. Děti s Downovým syndromem získají více než...

středa, 27. března 2019, 15:00

Jedno z olomouckých obchodních center se přidalo ke světovému dni Downova syndromu s výzvou, kterou zveřejnilo na svých...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.