Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejlepším městem pro podnikání v Olomouckém kraji je Prostějov. Olomouc je druhá

 
středa, 27. března 2019, 21:00

Nejlepší podmínky podnikatelům v Olomouckém kraji nabízí Prostějov. Následuje Olomouc a poté Hranice na Přerovsku. Vyplývá to z výsledků letošního výzkumu Město pro byznys, které dnes organizátoři ze společnosti Communa zveřejnili v Olomouci. Loni byl nejlepším městem pro podnikání v Olomouckém kraji také Prostějov.

Podle mluvčího výzkumu Davida Pavláta odborníci na Prostějovu ocenili vysoký podíl právnických osob i malých a středních firem. Prostějov si dobře vedl také v oblasti elektronické komunikace a kvality webových stránek z pohledu podnikatele.

„Podmínky pro podnikatele jsou v Prostějově na vysoké úrovni dlouhodobě. My samozřejmě podporujeme lokální podnikání, v tom se snažíme jako magistrát vycházet vstříc, ať už se to týká informací, podpory samotné nebo například pronájmu některých prostor," komentoval dnes výsledky výzkumu prostějovský primátor František Jura (ANO).

Připomněl, že radnice pracuje na zprovoznění další průmyslové zóny, která tentokrát bude mít menší rozlohu než ty předchozí. „Mohla by být zajímavá jak pro naše podnikatele, tak i pro občany z hlediska nabídky nových pracovních míst," dodal Jura.

Druhá Olomouc porotu zaujala nízkou nezaměstnaností, nejvyšším přírůstkem obyvatel v Olomouckém kraji, vysokým počtem studentů a učňů i nejvyšším podílem výdajů na veřejnou dopravu v kraji.

Na třetím místě skončily Hranice, které podle výsledků výzkumu mají nejnižší dluhovou sužbu a naopak vysokou likviditu. Oceněna byla i dobrá dopravní obslužnost a nízká cena stavebních pozemků v Hranicích.

Do výzkumu je automaticky zařazeno všech 205 měst a obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Prahy. Hodnocení se dělí do dvou hlavních kategorií - podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Komise hodnotí například webové stránky či komunikaci radnice na základě fiktivních dotazů. Mezi 23 kritérii jsou ale i taková, která města příliš ovlivnit nemůžou, třeba vzdálenost k dálniční síti.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Město Prostějov

Kam dál?

Řidič usnul za volantem, přejel do protisměru a naboural do náklaďáku

středa, 27. března 2019, 19:00

Za dopravní nehodou v Bělé pod Pradědem, která se stala včera ráno, nejspíš stojí mikrospánek.

Filmový festival Mladá kamera Uničov nabídne téměř šedesát snímků....

středa, 27. března 2019, 16:30

Městské kino v Uničově se ve dnech 28.–30. března stane dějištěm 45. ročníku Mladé kamery, tradičního setkání mladých filmařů...

Opilý zloděj v obchodě propašoval pod bundou uzený sýr a láhev rumu....

středa, 27. března 2019, 15:30

Strážníci Městské policie Olomouc byli včera večer upozorněni na opilého muže, který ukradl zboží v hypermarketu v ulici...

Ponožkový den pomohl. Děti s Downovým syndromem získají více než...

středa, 27. března 2019, 15:00

Jedno z olomouckých obchodních center se přidalo ke světovému dni Downova syndromu s výzvou, kterou zveřejnilo na svých...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.