Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Centrum pro rodinu a děti vybaví multismyslovou místnost. O podpoře této organizace rozhodla veřejnost

 
sobota, 30. března 2019, 19:00

Bublinkový vodní sloup, voňavá aroma lampa, projekční stan, optická terapeutická vlákna – to je výčet relaxačních pomůcek, o které bude obohacena multismyslová místnost v přerovském Centru pro rodinu a děti, sídlící v Bartošově ulici.

Do pořízení těchto novinek půjde třicet tisíc korun z Nadačního fondu Tesco. O tom, které zařízení bude podpořeno, rozhodovali svým hlasováním sami nakupující.   

Terapie v prostředí vybaveném relaxačními věcmi povede ke zlepšení zdraví a k uvolnění našich klientů, dětí a jejich rodičů, kteří se nacházejí v těžké životní situaci, mají emocionální potíže, nebo trpí třeba poruchou koncentrace,“ uvedla vedoucí centra Marie Stoklásková, která minulý týden převzala šek od Nadačního fondu Tesco z rukou ředitelky přerovského hypermarketu Jany Stankuš a tajemníka přerovského magistrátu Petra Mlčocha. Na setkání vedoucí centra, které zajišťuje psychologickou pomoc rodinám s dětmi, připomněla i to, že speciálně upravená místnost zvaná Snoezelen může mírnit i deprese, úzkosti či agresivitu.

Vybavení multismyslové místnosti vyhrálo v konkurenci dalších dvou projektů. „Hlasovali návštěvníci obchodu Tesco v Kojetínské ulici, kteří věnovali Centru pro rodinu a děti 11 959 hlasů. Na druhém místě stanula organizace Spolusetkávání Přerov a na třetí příčce skončila Kappa-Help,“ řekl tajemník magistrátu Petr Mlčoch.

Spolusetkávání, které získalo 6481 hlasů, chtělo peníze využít ve prospěch lidí s mentálním i kombinovaným postižením, konkrétně k tomu, aby byli s menší podporou vedeni k větší samostatnosti. Jejich plán podpořil nadační fond alespoň částkou šestnáct tisíc korun. A Kappa-Help plánovala za třicet tisíc zvýšit informovanost o závislostech, jejich plán ovšem získal jen 5810 hlasů. V menší míře ale mohou svůj záměr naplnit s podporou ve výši deset tisíc korun.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com | Zdroj prerov.eu

Kam dál?

Šumperské muzeum chystá výstavu s názvem Příběhy apoštolů a...

sobota, 30. března 2019, 18:00

Příběhy apoštolů a evangelistů – to je název nové výstavy šumperského muzea, která bude během letošních velikonočních svátků...

V Hranicích se srazilo auto s motorkou. Došlo k úniku provozních...

sobota, 30. března 2019, 16:00

Dnes po druhé hodině odpoledne došlo k dopravní nehodě v Hranicích v ulici Teplická.

O velitelský kryt z dob studené války v Bezručových sadech je velký...

sobota, 30. března 2019, 14:00

Olomoucká městská rada reagovala na zájem ze strany turistů a různých spolků. Mají zájem o návštěvu či pronájem krytu civilní...

WiFi lavičky se v Olomouci těší oblibě. Za necelé dva roky je využily...

sobota, 30. března 2019, 13:00

WiFi lavičky slouží lidem v Olomouci už téměř dva roky. Tři inteligentní solární lavičky značky Steora byly instalovány v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.