Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zítra startuje rozhlasový festival Prix Bohemia Radio. Nabídne debaty, workshopy i divadelní představení

 
neděle, 31. března 2019, 10:00

O kategorii zaměřenou na multimédia bude letos rozšířen 35. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, na který se začátkem dubna do Olomouce sjedou odborníci z Česka i zahraničí. Festival bude v pondělí 1. dubna slavnostně zahájen v Moravské divadle Olomouc a potrvá do čtvrtka 4. dubna.

Většina programu bude přístupná veřejnosti. Novinářům to dnes řekl ředitel Prix Bohemia Radio Josef Podstata. Rozšíření soutěžních kategorií o multimédia Podstata zdůvodnil tím, že v době rozmachu internetu si už ani rozhlas nevystačí pouze se zvukem. Často je třeba doplnit jej například o videozáznamy, fotografie či různé vizualizace.

Nová festivalová kategorie zacílená na multimédia by podle Podstaty měla představit nejzajímavější zahraniční i české projekty, které
ukážou nový přístup k poslechu zvukového obsahu. Příští pondělí budou v Olomouci uvedeny finálové pořady dokumentární sekce
a v úterý díla mezinárodní kategorie zaměřené na reportáže. Středa bude patřit dramatickým pořadům a ve čtvrtek přijdou na řadu multimédia.
 

Program najdete zde.

„Hlavním posláním festivalu mezinárodní rozhlasové tvorby zůstává především přiblížení tradičního rozhlasového média široké veřejnosti jako řemesla, které elegantně snoubí dlouholetou tradici s nejmodernějšími technologiemi," uvedl Podstata. Součástí festivalu je i doprovodný program. Například v úterý bude v Uměleckém centru UP veřejná debata Kam s nimi, jejímž hlavním tématem budou vulgarismy ve vysílání.

Večer pak v Moravském divadle Olomouc vystoupí Dejvické divadlo s představením Dabing street. Na pondělním slavnostním zahájení festivalu generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral uvede do Síně slávy významnou rozhlasovou osobnost. Ve čtvrtek pak budou v každé soutěžní kategorii vyhlášeny tři vítězné příspěvky a prezident Herecké asociace Ondřej Kepka předá Cenu Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře.

Festival Prix Bohemia Radio se v roce 2016 po mnohaletém působení v Poděbradech a dvou letech v Praze přesunul do Olomouce. Zatímco v roce 2016 byl festival uspořádán na podzim, tak o rok později už organizátoři zvolili jarní termín a u něj už zůstali. Akce tak může lépe odrážet rozhlasovou tvorbu za uplynulý kalendářní rok. Čestnou prezidentkou festivalu je herečka Hana Maciuchová.

Napsal(a) ČTK | Foto Drahomíra Schneiderová

Kam dál?

Pokud vaše dítě nosí domů špatné známky, zajděte s ním na vyšetření...

neděle, 31. března 2019, 09:00

Celých devět procent školáků v první třídě trpí poruchou sluchu. A zhruba každé dvacáté dítě v tomto věku má klinicky významnou...

Castingu do prestižní modelingové soutěže Elite Model Look se již za...

sobota, 30. března 2019, 20:00

Castingy se budou konat ve dnech od 1. do 15. dubna v obchodních centrech ve všech regionech České republiky.

Centrum pro rodinu a děti vybaví multismyslovou místnost. O podpoře...

sobota, 30. března 2019, 19:00

Bublinkový vodní sloup, voňavá aroma lampa, projekční stan, optická terapeutická vlákna – to je výčet relaxačních pomůcek, o...

Šumperské muzeum chystá výstavu s názvem Příběhy apoštolů a...

sobota, 30. března 2019, 18:00

Příběhy apoštolů a evangelistů – to je název nové výstavy šumperského muzea, která bude během letošních velikonočních svátků...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.