Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zítra startuje rozhlasový festival Prix Bohemia Radio. Nabídne debaty, workshopy i divadelní představení

 
neděle, 31. března 2019, 10:00

O kategorii zaměřenou na multimédia bude letos rozšířen 35. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, na který se začátkem dubna do Olomouce sjedou odborníci z Česka i zahraničí. Festival bude v pondělí 1. dubna slavnostně zahájen v Moravské divadle Olomouc a potrvá do čtvrtka 4. dubna.

Většina programu bude přístupná veřejnosti. Novinářům to dnes řekl ředitel Prix Bohemia Radio Josef Podstata. Rozšíření soutěžních kategorií o multimédia Podstata zdůvodnil tím, že v době rozmachu internetu si už ani rozhlas nevystačí pouze se zvukem. Často je třeba doplnit jej například o videozáznamy, fotografie či různé vizualizace.

Nová festivalová kategorie zacílená na multimédia by podle Podstaty měla představit nejzajímavější zahraniční i české projekty, které
ukážou nový přístup k poslechu zvukového obsahu. Příští pondělí budou v Olomouci uvedeny finálové pořady dokumentární sekce
a v úterý díla mezinárodní kategorie zaměřené na reportáže. Středa bude patřit dramatickým pořadům a ve čtvrtek přijdou na řadu multimédia.
 

Program najdete zde.

„Hlavním posláním festivalu mezinárodní rozhlasové tvorby zůstává především přiblížení tradičního rozhlasového média široké veřejnosti jako řemesla, které elegantně snoubí dlouholetou tradici s nejmodernějšími technologiemi," uvedl Podstata. Součástí festivalu je i doprovodný program. Například v úterý bude v Uměleckém centru UP veřejná debata Kam s nimi, jejímž hlavním tématem budou vulgarismy ve vysílání.

Večer pak v Moravském divadle Olomouc vystoupí Dejvické divadlo s představením Dabing street. Na pondělním slavnostním zahájení festivalu generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral uvede do Síně slávy významnou rozhlasovou osobnost. Ve čtvrtek pak budou v každé soutěžní kategorii vyhlášeny tři vítězné příspěvky a prezident Herecké asociace Ondřej Kepka předá Cenu Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře.

Festival Prix Bohemia Radio se v roce 2016 po mnohaletém působení v Poděbradech a dvou letech v Praze přesunul do Olomouce. Zatímco v roce 2016 byl festival uspořádán na podzim, tak o rok později už organizátoři zvolili jarní termín a u něj už zůstali. Akce tak může lépe odrážet rozhlasovou tvorbu za uplynulý kalendářní rok. Čestnou prezidentkou festivalu je herečka Hana Maciuchová.

Napsal(a) ČTK | Foto Drahomíra Schneiderová

Kam dál?

Pokud vaše dítě nosí domů špatné známky, zajděte s ním na vyšetření...

neděle, 31. března 2019, 09:00

Celých devět procent školáků v první třídě trpí poruchou sluchu. A zhruba každé dvacáté dítě v tomto věku má klinicky významnou...

Castingu do prestižní modelingové soutěže Elite Model Look se již za...

sobota, 30. března 2019, 20:00

Castingy se budou konat ve dnech od 1. do 15. dubna v obchodních centrech ve všech regionech České republiky.

Centrum pro rodinu a děti vybaví multismyslovou místnost. O podpoře...

sobota, 30. března 2019, 19:00

Bublinkový vodní sloup, voňavá aroma lampa, projekční stan, optická terapeutická vlákna – to je výčet relaxačních pomůcek, o...

Šumperské muzeum chystá výstavu s názvem Příběhy apoštolů a...

sobota, 30. března 2019, 18:00

Příběhy apoštolů a evangelistů – to je název nové výstavy šumperského muzea, která bude během letošních velikonočních svátků...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.