Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezinárodní festival Blues Alive získal další ocenění, a to z Polska

 
úterý, 2. dubna 2019, 07:30

Mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku získal další ocenění. Po lednové prestižní ceně od americké nadace Blues Foundation zvítězil český festival už potřetí mezi zahraničními bluesovými akcemi v každoroční čtenářské anketě Blues Top, kterou vyhlašuje polský čtvrtletník Twój Blues.

Ocenění převezmou zástupci přehlídky 27. dubna v polském Chorzowě, kde se na výstavě představí také trojice českých fotografů mapující ročníky Blues Alive informovala mluvčí přehlídky Michaela Horáková z pořádajícího Domu kultury.

Máme radost, že dostáváme už potřetí cenu od polských bluesových fanoušků, kteří zčásti tvoří i návštěvnickou základnu našeho festivalu. Polskou scénu považujeme za nejbližší té české, nemine ročník, aby v Šumperku nekoncertovala aspoň jedna kapela od našich severních sousedů, a nestalo se, že by neměla velký úspěch. O to je uznání zkušených a náročných polských fanoušků cennější," řekl ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Na konci ledna převzali zástupci festivalu v americkém Memphisu prestižní bluesové ocenění Keeping The Blues Alive Award pro rok 2019 za dlouholetý přínos tomuto žánru. Mezinárodní festival Blues Alive se stal prvním českým držitelem této ceny. Kromě samotného ocenění získali pořadatelé šumperské přehlídky pobytem v Memphisu i řadu nových cenných kontaktů z tamního festivalu International Blues Challenge, kde se představily tři stovky účinkujících z USA i dalších zemí.

„Měli jsme možnost vidět a zkontaktovat řadu zajímavých hudebníků a kapel, se kterými určitě budeme jednat o účasti na dalších ročnících našeho festivalu," uvedl dramaturg Ondřej Bezr. Festival Blues Alive s dlouholetou tradicí se každoročně koná v listopadu a
do Šumperku na něj jezdí přední světové hvězdy. Nadcházející 24. ročník se uskuteční od 14. do 16. listopadu, přípravy programu jsou podle pořadatelů již v plném proudu.

Návštěvníci se mohou těšit na bluesové legendy, současné hvězdy i objevy světové bluesové scény. Mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku je největší středoevropskou přehlídkou tohoto žánru, vznikl v roce 1996. Loni na něm vystoupili například americký kytarista Joe Louis Walker nebo držitel předloňské Grammy v kategorii moderního blues Fantastic Negrito. V předchozích letech přehlídku ozdobil americký kytarista Jonny Lang, americká blues-folková zpěvačka Maria Muldaurová či jeden z nejrespektovanějších amerických kytaristů Warren Haynes. Přehlídka bývá několik týdnů dopředu vyprodána.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Blues Alive

Kam dál?

Stovky skalních lyžařů vyrazily do Jeseníků, užívaly si jara a jedné...

pondělí, 1. dubna 2019, 22:00

Několik set skalních lyžařů si tento víkend užívalo jarního lyžování v posledních otevřených lyžařských střediscích v Jeseníkách....

Moravské divadlo oslaví 100. výročí. Diváci mají možnost v anketě...

pondělí, 1. dubna 2019, 21:00

Moravské divadlo v Olomouci vyhlásilo anketu ke hře činohry, která bude uvedena ke stému výročí české divadelní scény v Olomouci....

Za měsíc ožijí barokní kašny v Olomouci, Arionova kašna a pítka...

pondělí, 1. dubna 2019, 20:30

Jak bývá zvykem, již 1. května ožijí všechny barokní kašny v Olomouci. Arionova kašna a dvě pítka od sochaře Ivana Theimera budou...

Zloděj na parkovišti u nádraží v Zábřehu vykradl auto. Po sobě...

pondělí, 1. dubna 2019, 19:30

Nepříjemné překvapení včera čekalo na majitele Audi, který své auto zaparkoval 17. března po poledni na parkovišti u vlakového...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.