Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dělníci našli při výkopových pracích velké množství munice a vybavení z druhé světové války

 
středa, 3. dubna 2019, 15:30

Včera byla nalezena munice a další předměty, a to hned ve dvou případech. K nálezu došlo v Dubu nad Moravou a ve Věrovanech.

V prvním případě byla munice nalezena v Dubu nad Moravou kolem desáté hodiny dopoledne. Dělníci při výkopových pracích našli pod zemí ukrytý sklep, ve kterém byly tři kovové boxy s municí z období druhé světové války. Na místo byli přivoláni pyrotechnici, kteří našli čtyři kila zkorodované malorážové munice, 24 kusů 30 mm G. Sprengr, dva kusy 40 mm Gr. G. Sprengr, sedm zapalovačů č. 5071, sedm torz puškových granátů, sedm střel DG 3,7 cm, tři nábojnice 3,7 cm, tři nevýbušné předměty – obal na dělostřeleckou munici. Munici si pyrotechnici vzali ke zneškodnění a evakuace osob nebyla nutná.

„Druhé oznámení o nálezu munice ve Věrovanech jsme přijali kolem půl dvanácté dopoledne. V jednom ze středisek bylo nalezeno pět kilo průmyslové trhaviny. I tuto si převzali policisté pyrotechnické služby k dalšímu opatření. Ani v tomto případě nebyla evakuace nutná a k žádnému zranění osob a ani ke škodě na majetku nedošlo,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Opilý cyklista jel na kole s lahví piva v ruce, získal si tím...

středa, 3. dubna 2019, 15:00

Policisté z Němčic nad Hanou včera před polednem prováděli hlídku v obci Nezamyslice.

Řidič škodovky předjížděl traktor v momentě, kdy odbočoval na polní...

středa, 3. dubna 2019, 10:30

Včera odpoledne před třetí hodinou odpoledne došlo k dopravní nehodě u Moravičan.

V Přerově kvůli uzavírce čtvrt roku neprojedou auta ulicemi Brabansko...

středa, 3. dubna 2019, 10:00

Rekonstrukce kanalizačního sběrače je důvodem uzavírky krajské silnice v přerovských ulicích Brabansko a Za Mlýnem. Od pondělí...

Hejtmanství podpoří stavbu cyklostezek a přechodů. V Olomouckém kraji...

středa, 3. dubna 2019, 09:00

Zase o něco bezpečněji se bude lidem cestovat po Olomouckém kraji. Hejtmanství totiž také letos přispěje městům a obcím na stavbu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.