Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Festival AFO tradičně ozvláštní olomoucký konec dubna

 
pátek, 5. dubna 2019, 16:30

Ve dnech 23. až 28. dubna se Olomouc opět na necelý týden ocitne v centru zájmu fanoušků filmu i vědy. Už 54. ročník totiž oslaví festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc.

Zaštiťujícím tématem letošního ročníku je Mýtus. Zbytek nesoutěžního programu se pak k mýtu vztahuje, ať už se jedná o sekce Propagandy, Původu umění nebo Měsíce, která oslavuje výročí 50 let od přistání Američanů na povrchu naší přirozené družice. Samozřejmostí je i soutěžní program, který letos čítá čtyřicet filmů v mezinárodní soutěži, celou řadu dalších vybral dramaturgický tým do soutěže česko-slovenské. Návštěvníci se opět mohou těšit na záplavu projekcí, zajímavých hostů včetně Richarda Dawkinse nebo egyptolog Zahi Hawass, ale i hudební program nebo dětskou sekci AFO Junior.

Festival, jehož kořeny sahají až do 60. let minulého století, se s každým ročníkem rozrůstá. AFO začínalo jako malý festival pro úzce specifikované publikum, především ve 21. století ale vyrostlo v jednu z největších kulturních akcí v Olomouci. Takový vzestup jde ruku v ruce s nárůstem počtu diváků, na který je třeba reagovat expanzí do nových prostor. Letos tak AFO kromě tradičních promítacích míst najdete i v Redutě Moravské filharmonie a Arcidiecézním muzeu, konkrétně v sále Mozarteum.

Akreditovat se je možné už nyní, od 5. dubna navíc začne předprodej speciálních akreditací.

Více informací najdete na webu afo.cz, případně na našich sociálních sítích.

Kam dál?

Ukliďme svět, ukliďme Česko! Dnes a zítra se dobrovolníci zapojují do...

pátek, 5. dubna 2019, 15:30

V rámci celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! se dnes a zítra uklízí i v Olomouci. Zapojují se jednotlivci i organizace...

Třináctiletého chlapce srazilo auto, přecházel na červenou

pátek, 5. dubna 2019, 10:00

Včera po čtvrté hodině odpoledne došlo na přechodu pro chodce v Blahoslavově ulici v Prostějově k dopravní nehodě auta s...

Žena řídila s třemi platnými zákazy řízení a pod vlivem drog. Hrozí...

pátek, 5. dubna 2019, 09:00

Dnes krátce po půlnoci kontrolovali v obci Liboš auto značky Seat Cordoba. Osmadvacetiletá řidička řídila s třemi platnými zákazy...

Zanedlouho v Jeseníkách začne letní sezona. Zalyžovat si ještě můžete...

pátek, 5. dubna 2019, 07:30

V Jeseníkách mohou lidé stále lyžovat lidé v nejvýše položeném tuzemském lyžařském středisku na Ovčárně. Milovníci zimních sportů...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.