Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Během víkendu strážníci zlikvidovali osmnáct injekčních stříkaček

 
úterý, 9. dubna 2019, 07:30

Olomoučtí strážníci řešili od pátku do neděle dvanáct oznámení o nalezených injekčních stříkačkách a jehlách.

V sobotu se na operační středisko obrátili místní koordinátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Strážníci odebrali během dne deset kusů infekčního materiálu. 

„Zbývajících osm stříkaček bylo nalezeno v pátek a v neděli. Nejvíce stříkaček bylo nalezeno na ulici Bryksova, a to čtyři, tři kusy se nacházely na ulici Na Letné, dvě na Černé cestě a po jedné na ulicích Jeremenkova, U Dětského domova, Sokolovská, Blanická, Šmeralova, Komenského, Velkomoravská, na Masarykově třídě a na Švýcarském nábřeží. Od začátku roku strážníci řešili celkem 75 oznámení a k odborné likvidaci předali 129 injekčních stříkaček a jehel,“ pověděl policejní mluvčí Petr Čunderle.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Celoroční svoz bioodpadu je pro Přerov zatím problém

pondělí, 8. dubna 2019, 22:00

Přerovská radnice zatím nerozhodla, jak se vypořádá s novelou vyhlášky, která městům a obcím od dubna nařizuje zajištění...

V nejvýše položeném zimním středisku v Jeseníkách se bude lyžovat do...

pondělí, 8. dubna 2019, 21:00

Na Ovčárně v Jeseníkách, kde funguje nejvýše položené zimní středisko na Moravě, se bude lyžovat i v dalších dnech. Naopak...

Řidič usedl za volant i přes zákaz řízení a s 2,48 promile v žilách....

pondělí, 8. dubna 2019, 20:30

V Přerově v ulici Brabansko zastavila policejní hlídka v sobotu před půlnocí Mazdu, kterou řídil třiadvacetiletý mladík.

Psychologové z olomoucké univerzity zjistili, že přibližně čtyři děti...

pondělí, 8. dubna 2019, 19:30

Psychologové z Univerzity Palackého v Olomouci přišli s výsledky rozsáhlého výzkumu, v němž se věnovali závislosti českých...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie zasahuje kvůli dohodám s externisty na středočeském úřadě

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl dnes server SeznamZprávy.cz. Přítomnost policistů na úřadě mu potvrdil vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Marek Rejman. Policisté prověřují pracovní smlouvy s externisty, na jejichž základě kraj vyplatil za externí služby údajně pět milionů korun ročně.

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?