Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Během víkendu strážníci zlikvidovali osmnáct injekčních stříkaček

 
úterý, 9. dubna 2019, 07:30

Olomoučtí strážníci řešili od pátku do neděle dvanáct oznámení o nalezených injekčních stříkačkách a jehlách.

V sobotu se na operační středisko obrátili místní koordinátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Strážníci odebrali během dne deset kusů infekčního materiálu. 

„Zbývajících osm stříkaček bylo nalezeno v pátek a v neděli. Nejvíce stříkaček bylo nalezeno na ulici Bryksova, a to čtyři, tři kusy se nacházely na ulici Na Letné, dvě na Černé cestě a po jedné na ulicích Jeremenkova, U Dětského domova, Sokolovská, Blanická, Šmeralova, Komenského, Velkomoravská, na Masarykově třídě a na Švýcarském nábřeží. Od začátku roku strážníci řešili celkem 75 oznámení a k odborné likvidaci předali 129 injekčních stříkaček a jehel,“ pověděl policejní mluvčí Petr Čunderle.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Celoroční svoz bioodpadu je pro Přerov zatím problém

pondělí, 8. dubna 2019, 22:00

Přerovská radnice zatím nerozhodla, jak se vypořádá s novelou vyhlášky, která městům a obcím od dubna nařizuje zajištění...

V nejvýše položeném zimním středisku v Jeseníkách se bude lyžovat do...

pondělí, 8. dubna 2019, 21:00

Na Ovčárně v Jeseníkách, kde funguje nejvýše položené zimní středisko na Moravě, se bude lyžovat i v dalších dnech. Naopak...

Řidič usedl za volant i přes zákaz řízení a s 2,48 promile v žilách....

pondělí, 8. dubna 2019, 20:30

V Přerově v ulici Brabansko zastavila policejní hlídka v sobotu před půlnocí Mazdu, kterou řídil třiadvacetiletý mladík.

Psychologové z olomoucké univerzity zjistili, že přibližně čtyři děti...

pondělí, 8. dubna 2019, 19:30

Psychologové z Univerzity Palackého v Olomouci přišli s výsledky rozsáhlého výzkumu, v němž se věnovali závislosti českých...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.