Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Upleťte pomlázku, zakousněte se do veganského burgeru nebo zajděte na koncert Bratří Ebenů

 
pátek, 12. dubna 2019, 17:00

Za pár dní budou Velikonoce, a tak se tento víkend ponese v jejich duchu. Odpočinout od pracovního shonu můžete na koncertu Bratří Ebenů a když vás přepadne chuť na dokonalý burger, zajděte si na Vegan Burger Fest.

PÁTEK

Zajděte do kina Metropol na koncert Bratří Ebenů, a to v 19:00. 

Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák, Jiří Zelenka). Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější.

SOBOTA

Na Výstavišti Flora v pavilónu G se bude od 11:00 konat první ročník veganského burger festivalu v Olomouci. Zero waste tip – vlastní krabičky, příbory i kelímky s sebou! Vstupné na akci je dobrovolné.


Program:

12.00–12.15 Úvodní slovo k Vegan Burger festivalu
12.30–3.30 Sea Shepherd a průmyslový rybolov
14.00–14.45 Jak je to s cestováním pro vegana v USA (Michal Přikryl)
15.00–15.15 Seznámení s olomouckou dílnou
15.20–15.50 Jak je to s bezobalovým obchodem?
15.50–16.20 Permakultura
16.30–16.50 Soutěž v pojídání burgrů
17.00–18.00 Sea Shepherd a znečištění oceánů
18.15–19.00 přednáška Kruh pro planetu

Tradiční velikonoční jarmark startuje na zámku Tovačov v 10.00.

NEDĚLE

V neděli od 10.00 můžete zajít na olomoucké Poděbrady, bude tam probíhat skvělá velikonoční akce. Velikonoční Poděbrady nabídnou zábavu pro malé i velké. Děvčata si mohou nazdobit vajíčka, kluci uplést pomlázku a hlady tu rozhodně nikdo neumře. Navíc od 11.00 proběhne dobrodružné hledání ukrytých vajíček.

Africké trhy budou v neděli od 10.00 na Horním náměstí v Přerově. Přijďte si koupit exotické dobroty, kakao, čokoládu, sušené ovoce nebo koření ze Zanzibaru. Vstupné se neplatí.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Virunga.cz, olomoucké Poděbrady, Záměk v Tovačově, Vegan Burger Fest, Kino Metropol, pixabay.com

Kam dál?

Bezdomovec se přes zimu nastěhoval do chaty. Počítal s tím, že ho...

pátek, 12. dubna 2019, 07:30

Majitelé chaty v katastru obce Určice přijeli 3. dubna objekt po několika měsících zkontrolovat. Zjistili však, že oplocení je...

Vandal propíchal pneumatiky u několika aut a poté je posprejoval...

čtvrtek, 11. dubna 2019, 22:00

Neznámý vandal poškodil v České Vsi několik aut, a to v noci na úterý 9. dubna.

Děti během dopravně preventivní akce rozdávaly řidičům jablka a...

čtvrtek, 11. dubna 2019, 21:00

Včera dopoledne se řidiči na Šumpersku setkali s netradiční silniční kontrolou.

Divadlo Tramtarie připravuje oceňovanou hru Pescho. Pojednává o...

čtvrtek, 11. dubna 2019, 17:00

Olomoucké Divadlo Tramtarie začalo v těchto dnech zkoušet oceňovanou, původně rozhlasovou hru Pescho autora Marka Epsteina.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.