Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Skákání v pytli, karaoke, kejklíři, velikonoční dílničky nebo detektivní hra, takové budou letošní Velikonoce

 
pátek, 19. dubna 2019, 18:00

Tento víkend je nabitý skvělými akcemi, které potěší malé i velké. Když se k tomu přidá krásné, jarní počasí, tak o zábavu rozhodně nouze nebude.

SOBOTA

Na zámku v Čechách pod Kosířem vás čekají kostýmované prohlídky s velikonočním detektivním příběhem. Nesmí chybět ani tématické dílničky, které jsou nachystané ve spolupráci s hanackými řemeslníky a umělci.

Program

Sobota a neděle:
Kostýmované velikonoční prohlídky, 10:00 - 15:00
Dílničky pro děti na zámku i v Hanácké ambasádě, 10:00 - 16:00

Pondělí:
Prohlídky s průvodcem velikonočně vyzdobenými interiéry zámku, 9:00 - 15:00
Dílničky pro děti na zámku i v Hanácké ambasádě, 10:00 - 16:00

Kostýmované prohlídky rezervujte předem na 773 784 110 nebo rezervacecpk@seznam.cz.

Drátenický jarmark na zámku Plumlov bude probíhat od soboty do pondělí a těšit se můžete například na skupinu šermu Fuente Ovejuna, kejklířskou společnost Komedianti nebo scénický šerm Divadlo bez střechy. Vystoupí i kejklíř a žonglér Jindřich Holeček, sokolníci s dravými ptáky a zajít můžete i do hrnčířské dílny s ukázkou drátování nebo na Loutkové pohádky.
 

Maryša je strhující drama bratří Mrštíků, na které můžete zajít v sobotu v 19:00 do Divadla na cucky. Režie se zhostil Zdeněk Vévoda a v hlavních rolích uvidíte Petru Vybíralovou, Martina Skopalíka a další. Vstupné vás vyjde na 120 korun.

NEDĚLE

V neděli od 14:00 do 19:00 můžete s dětmi zajít do hospody na hřišti v Blatci. Bude tu probíhat vítání Velikonoc. Malé slečny mohou barvit vajíčka (přineste si sebou), vyrábět věnce nebo barvit perník. Proběhne taky dětské karaoke a děti se naučí velikonoční písničky a básničky. Po celém hřišti budou schovány dárečky pro děti. Nudit se tu rozhodně nikdo nebude, těšit se můžete na spoustu her. Pro rodiče tu bude nachystané velikonoční pivo, grilované makrely, steaky, hermelín a klobásy. Ten, kdo přijde v masce zajíčka, dostane balónky na vodní bitvu. Děti si užijí den nejen na atrakcích, ale i s hrami jako je přetahování lana, skákání v pytli, nošení míčku na lžíci nebo slalom.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook: Zámek Čechy pod Kosířem, Zámek Plumlov, Divadlo na cucky, Hospoda na hřišti v Blatci, pixabay.com

Kam dál?

V křižovatce u Drahanovic došlo ke srážce tří aut. Byly zraněny čtyři...

pátek, 19. dubna 2019, 14:00

Dnes kolem půl desáté dopoledne došlo k dopravní nehodě v křižovatce u Drahanovic ve směru na Nové.

Na dálnici D46 došlo k dopravní nehodě tří osobních aut a náklaďáku,...

pátek, 19. dubna 2019, 13:45

Nehoda tří osobních automobilů a jednoho nákladního vozidla dnes na zhruba hodinu zastavila provoz dálnici D46 u obce Držovice...

Na AFO míří kosmonaut, vědci či egyptští i čeští archeologové....

pátek, 19. dubna 2019, 10:00

Slavní egyptští i čeští archeologové, evoluční biolog Richard Dawkins, tvůrce hudby k seriálu Vikingové Einar Selvik nebo český...

Kraj podpoří vznik přírodních učeben, smyslových stezek i ekologické...

čtvrtek, 18. dubna 2019, 22:00

Zhruba šest set tisíc korun uvolnil v tomto roce Olomoucký kraj na podporu environmentálního vzdělávání. Školská zařízení mohla...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.