Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Skákání v pytli, karaoke, kejklíři, velikonoční dílničky nebo detektivní hra, takové budou letošní Velikonoce

 
pátek, 19. dubna 2019, 18:00

Tento víkend je nabitý skvělými akcemi, které potěší malé i velké. Když se k tomu přidá krásné, jarní počasí, tak o zábavu rozhodně nouze nebude.

SOBOTA

Na zámku v Čechách pod Kosířem vás čekají kostýmované prohlídky s velikonočním detektivním příběhem. Nesmí chybět ani tématické dílničky, které jsou nachystané ve spolupráci s hanackými řemeslníky a umělci.

Program

Sobota a neděle:
Kostýmované velikonoční prohlídky, 10:00 - 15:00
Dílničky pro děti na zámku i v Hanácké ambasádě, 10:00 - 16:00

Pondělí:
Prohlídky s průvodcem velikonočně vyzdobenými interiéry zámku, 9:00 - 15:00
Dílničky pro děti na zámku i v Hanácké ambasádě, 10:00 - 16:00

Kostýmované prohlídky rezervujte předem na 773 784 110 nebo rezervacecpk@seznam.cz.

Drátenický jarmark na zámku Plumlov bude probíhat od soboty do pondělí a těšit se můžete například na skupinu šermu Fuente Ovejuna, kejklířskou společnost Komedianti nebo scénický šerm Divadlo bez střechy. Vystoupí i kejklíř a žonglér Jindřich Holeček, sokolníci s dravými ptáky a zajít můžete i do hrnčířské dílny s ukázkou drátování nebo na Loutkové pohádky.
 

Maryša je strhující drama bratří Mrštíků, na které můžete zajít v sobotu v 19:00 do Divadla na cucky. Režie se zhostil Zdeněk Vévoda a v hlavních rolích uvidíte Petru Vybíralovou, Martina Skopalíka a další. Vstupné vás vyjde na 120 korun.

NEDĚLE

V neděli od 14:00 do 19:00 můžete s dětmi zajít do hospody na hřišti v Blatci. Bude tu probíhat vítání Velikonoc. Malé slečny mohou barvit vajíčka (přineste si sebou), vyrábět věnce nebo barvit perník. Proběhne taky dětské karaoke a děti se naučí velikonoční písničky a básničky. Po celém hřišti budou schovány dárečky pro děti. Nudit se tu rozhodně nikdo nebude, těšit se můžete na spoustu her. Pro rodiče tu bude nachystané velikonoční pivo, grilované makrely, steaky, hermelín a klobásy. Ten, kdo přijde v masce zajíčka, dostane balónky na vodní bitvu. Děti si užijí den nejen na atrakcích, ale i s hrami jako je přetahování lana, skákání v pytli, nošení míčku na lžíci nebo slalom.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook: Zámek Čechy pod Kosířem, Zámek Plumlov, Divadlo na cucky, Hospoda na hřišti v Blatci, pixabay.com

Kam dál?

V křižovatce u Drahanovic došlo ke srážce tří aut. Byly zraněny čtyři...

pátek, 19. dubna 2019, 14:00

Dnes kolem půl desáté dopoledne došlo k dopravní nehodě v křižovatce u Drahanovic ve směru na Nové.

Na dálnici D46 došlo k dopravní nehodě tří osobních aut a náklaďáku,...

pátek, 19. dubna 2019, 13:45

Nehoda tří osobních automobilů a jednoho nákladního vozidla dnes na zhruba hodinu zastavila provoz dálnici D46 u obce Držovice...

Na AFO míří kosmonaut, vědci či egyptští i čeští archeologové....

pátek, 19. dubna 2019, 10:00

Slavní egyptští i čeští archeologové, evoluční biolog Richard Dawkins, tvůrce hudby k seriálu Vikingové Einar Selvik nebo český...

Kraj podpoří vznik přírodních učeben, smyslových stezek i ekologické...

čtvrtek, 18. dubna 2019, 22:00

Zhruba šest set tisíc korun uvolnil v tomto roce Olomoucký kraj na podporu environmentálního vzdělávání. Školská zařízení mohla...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.