Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucký vrchní soud odročil případ dvojnásobné vraždy na květen

 
úterý, 16. dubna 2019, 18:00

Olomoucký vrchní soud dnes odročil na 7. květen případ dvojnásobné vraždy, ze které je obžalován třiašedesátiletý Rostislav Kotala z Ostravy.

Důvodem je doplnění dokazování znaleckými posudky, řekl mluvčí soudu Stanislav Cik. Kotala podle obžaloby zavraždil ochrnutou manželku a nemocnou tchyni. Krajský soud jej potrestal 15 lety, proti rozsudku se muž odvolal. Muži původně hrozilo 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Krajský soud při uložení trestu na samé spodní hranici trestní sazby zohlednil okolnosti neobvyklého případu, s trestem souhlasil i žalobce. „Jednání bylo odročeno za účelem doplnění dokazování znalkyň k duševnímu zdraví obžalovaného," uvedl mluvčí soudu.

Motivem dvojnásobné vraždy byl fakt, že muž už nezvládal péči o svou ochrnutou a zcela bezmocnou manželku a její stárnoucí a nemocnou matku. Muž se několik let o svou ženu vzorně staral. V roce 2014 manželce po krvácení do mozku ochrnuly všechny končetiny. „Žili jsme aktivně. Milovala hory a moře. Najednou jenom ležela. Nepohnula ani hlavou. Jen očima," uvedl již u krajského soudu profesionální řidič autobusu.

Poté, co se začal zhoršovat i zdravotní stav tchyně, situace na obžalovaného dolehla a péči již nezvládal. Podle spisu muž začal přemýšlet o vraždách a způsobu, jak je provést, již předloni o Vánocích a plány uskutečnil loni 16. dubna. Nejprve udusil igelitovým sáčkem tchyni a krátce na to stejným způsobem udusil i manželku. Podle krajského soudu to sice lze pochopit, ale nikoliv omluvit.

Podobný případ vyšetřovali také nedávno kriminalisté v Olomouckém kraji. V Prostějově tam podle nich loni v červnu zabil sedmasedmdesátiletý muž svou vážně nemocnou manželku. K činu se muž přiznal hned po zadržení, ženu udusil. Motivem zřejmě byl špatný zdravotní stav jeho o tři roky mladší manželky. Senior s policisty od samého počátku vyšetřování aktivně spolupracoval. Vzhledem k tomu kriminalisté nežádali, aby byl umístěn do vazby, v lednu jej navrhli obžalovat z vraždy.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Práce snů pro milovníky zvířat. Olomoucký útulek hledá ošetřovatele

úterý, 16. dubna 2019, 16:30

Olomoucký útulek, který se nachází u letiště v Neředíně, hledá ošetřovatele. Potřebujeme člověka samostatného, odpovědného,...

Muž v noci zapálil pneumatiky v ulici 17. listopadu, z místa utekl

úterý, 16. dubna 2019, 12:00

Včera v noci hořelo poblíž sokolovny v ulici 17. listopadu v Olomouci.

Hledač pokladů našel v Olomouci granát z roku 1915

úterý, 16. dubna 2019, 11:00

V pondělí 15. dubna 2019 kolem desáté dopoledne zavolal hledač pokladů policii, protože při hledání našel svým detektorem kovů...

FOTO: V Hranicích začali odstraňovat zchátralou věžičku z kostela na...

úterý, 16. dubna 2019, 10:30

Zchátralá věžička kostela Stětí sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí v Hranicích na Přerovsku, kvůli jejímuž stavu se od...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.