Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucký vrchní soud odročil případ dvojnásobné vraždy na květen

 
úterý, 16. dubna 2019, 18:00

Olomoucký vrchní soud dnes odročil na 7. květen případ dvojnásobné vraždy, ze které je obžalován třiašedesátiletý Rostislav Kotala z Ostravy.

Důvodem je doplnění dokazování znaleckými posudky, řekl mluvčí soudu Stanislav Cik. Kotala podle obžaloby zavraždil ochrnutou manželku a nemocnou tchyni. Krajský soud jej potrestal 15 lety, proti rozsudku se muž odvolal. Muži původně hrozilo 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Krajský soud při uložení trestu na samé spodní hranici trestní sazby zohlednil okolnosti neobvyklého případu, s trestem souhlasil i žalobce. „Jednání bylo odročeno za účelem doplnění dokazování znalkyň k duševnímu zdraví obžalovaného," uvedl mluvčí soudu.

Motivem dvojnásobné vraždy byl fakt, že muž už nezvládal péči o svou ochrnutou a zcela bezmocnou manželku a její stárnoucí a nemocnou matku. Muž se několik let o svou ženu vzorně staral. V roce 2014 manželce po krvácení do mozku ochrnuly všechny končetiny. „Žili jsme aktivně. Milovala hory a moře. Najednou jenom ležela. Nepohnula ani hlavou. Jen očima," uvedl již u krajského soudu profesionální řidič autobusu.

Poté, co se začal zhoršovat i zdravotní stav tchyně, situace na obžalovaného dolehla a péči již nezvládal. Podle spisu muž začal přemýšlet o vraždách a způsobu, jak je provést, již předloni o Vánocích a plány uskutečnil loni 16. dubna. Nejprve udusil igelitovým sáčkem tchyni a krátce na to stejným způsobem udusil i manželku. Podle krajského soudu to sice lze pochopit, ale nikoliv omluvit.

Podobný případ vyšetřovali také nedávno kriminalisté v Olomouckém kraji. V Prostějově tam podle nich loni v červnu zabil sedmasedmdesátiletý muž svou vážně nemocnou manželku. K činu se muž přiznal hned po zadržení, ženu udusil. Motivem zřejmě byl špatný zdravotní stav jeho o tři roky mladší manželky. Senior s policisty od samého počátku vyšetřování aktivně spolupracoval. Vzhledem k tomu kriminalisté nežádali, aby byl umístěn do vazby, v lednu jej navrhli obžalovat z vraždy.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Práce snů pro milovníky zvířat. Olomoucký útulek hledá ošetřovatele

úterý, 16. dubna 2019, 16:30

Olomoucký útulek, který se nachází u letiště v Neředíně, hledá ošetřovatele. Potřebujeme člověka samostatného, odpovědného,...

Muž v noci zapálil pneumatiky v ulici 17. listopadu, z místa utekl

úterý, 16. dubna 2019, 12:00

Včera v noci hořelo poblíž sokolovny v ulici 17. listopadu v Olomouci.

Hledač pokladů našel v Olomouci granát z roku 1915

úterý, 16. dubna 2019, 11:00

V pondělí 15. dubna 2019 kolem desáté dopoledne zavolal hledač pokladů policii, protože při hledání našel svým detektorem kovů...

FOTO: V Hranicích začali odstraňovat zchátralou věžičku z kostela na...

úterý, 16. dubna 2019, 10:30

Zchátralá věžička kostela Stětí sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí v Hranicích na Přerovsku, kvůli jejímuž stavu se od...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie zasahuje kvůli dohodám s externisty na středočeském úřadě

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl dnes server SeznamZprávy.cz. Přítomnost policistů na úřadě mu potvrdil vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Marek Rejman. Policisté prověřují pracovní smlouvy s externisty, na jejichž základě kraj vyplatil za externí služby údajně pět milionů korun ročně.

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?