Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Jarní Flora Olomouc láká na spojení květin a skla

 
středa, 17. dubna 2019, 18:00

Ocitněte se ve hře světla a stínu, ve které se prolne půvab jarních květin s křehkou krásou českého skla. Na jedinečnou hlavní expozici s názvem „Strom života“ zve květinová výstava Flora Olomouc 2019 ve dnech 25.– 28. dubna. Přečtěte si deset důvodů proč zavítat na letošní jarní Floru Olomouc.

Objevte jedinečné spojení květin a českého skla

„Hlavní květinová expozice v pavilonu A „Strom života“ zavede návštěvníky do říše snů a fantazie, ve které se prolne krása květin se sklářským uměním. To vše podle návrhu přední české floristky Kláry Franc Vavříkové. Ukázky práce se sklem a jeho dekorování představí skláři z Huti František, doprovodný program nabídne odborné přednášky i předváděcí akce,“ popsala ústřední expozici její garantka Marie Doleželová. Třpyt a lesk dodá celé expozici křišťálové sklo z firmy Preciosa.

Brána do Divotvorného světa

Projděte se Bránou do Divotvorného světa, který připravuje Český zahrádkářský svaz v pavilonu C. Najdete zde také oblíbenou poradnu pro pěstitele a zahrádkáře. Chybět nebude ani hudební doprovod v podobě cimbálu a dobrého občerstvení. Podpořit můžete i Chrty v nouzi či mobilní hospic Strom života.

TIP: Se zvýhodněnou online vstupenkou jdete rovnou do areálu.

Včelí pastva na galerii

Nenechte si ujít expozici Včelí pastva na galerii v pavilonu A, která představí veřejnosti sortimenty vhodných medonosných a nektarodárných rostlin a bude se snažit motivovat k novým výsadbám vytvářejících atraktivní městské a venkovské prostředí pro hmyzí opylovače.

Obdivujte soutěžní práce špičkových floristů

Historická oranžerie hostí první ročník mezinárodní floristické soutěže Oasis Visegrad Cup 2019, která je pořádána ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR. Soutěže se zúčastní osm floristů a utkají se ve třech soutěžních kategoriích. Soutěž startuje již ve středu 24. dubna a poslední soutěžní kategorii mohou přijít podpořit návštěvníci do pavilonu A ve čtvrtek od 11 hodin.

Projděte si přehlednou mapu areálu výstavy.

Poznejte prastaré umění bonsají a suiseki

Česká bonsajová asociace uspořádá v rámci jarní Flory Mezinárodní výstavu bonsají a suiseki. V pavilonech G a H se tak návštěvníci mohou těšit na nevšední expozici rostlin s kouzlem a mnohaletou historií, ukázky tvarování bonsají i soutěž talentů.

Užijte si autorskou prohlídku a recitál harfy

Chybět nebude ani večerní prohlídka hlavní expozice v pavilonu A v pátek 26. dubna, která začne autorským komentářem floristky Kláry Franc Vavříkové ve 20 hodin a pokračovat bude recitálem harfy v podání Simony Voříškové. Zvýhodněné online vstupenky jsou již v prodeji.

Pořiďte si široký sortiment zahradního materiálu

Navštivte veletrh drobné zahradní mechanizace Hortifarm a Jarní zahradnické trhy a obdivujte především záplavu jarních květin v expozičních záhonech u pavilonů G a H. Tyto záhony jsou ukázkou soudobé a moderní prezentace atraktivních cibulových a letničkových směsí. Rozmanitost vysázených cibulovin v jarním období a letniček a zeleniny v hlavní sezoně zajišťuje dlouhou dobu kvetení a podporuje biodiverzitu, kterou vítají motýli, včely a bezobratlí živočichové.  

Novinka na Rudolfově aleji

Jednou z letošních novinek iniciativy Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor Univerzity Palackého je miniprojekt Zaparkuj kulturu v ulicích, který oživí Smetanovy sady tzv. buskingem neboli pouličním uměním. Vystoupení pouličních umělců i odpočinkovou zónu iniciativy Zaparkuj UP Olomouc hledejte na Rudolfově aleji. Na jejich stánku budou zdarma k zapůjčení stolní a deskové hry, sportovní vybavení či deky.

Muzikálový koktejl i jarní dobroty

Z doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na kulturní program na Sambě, který nabídne v pátek a v sobotu program s Receptářem plným zábavy, receptů a v sobotu i muzikálový koktejl Romana Vojtka. Nedělní program láká na hity Revival Petr Spálený i rodinnou soutěžní zábavu. Denně od čtvrtka do soboty proběhnou také promenádní koncerty a baletní vystoupení Moravského divadla v hudebním altánku.

Svět exotiky dokořán

Nedaleké sbírkové skleníky ukrývají skvosty, jakými jsou vzácné druhy palem, letité kaktusy i tropická královna Viktorie královská. O zpestření se postará i zvířecí osazenstvo v čele s leguánem, kajmanem a vodními želvami. Vstup do skleníků je pro návštěvníky výstavy zdarma a otevřeny jsou i botanická zahrada a rozárium v Bezručových sadech.


Termín: 25.  28. dubna
Otvírací doba: Denně od 9.00 do 18.00 hodin.
Vstupné: online 140 Kč, na místě 160 Kč
rodinné vstupné online 280 Kč, na místě 320 Kč
děti 6
15 let 40 Kč
studenti/důchodci 90 Kč
držitelé průkazů ZTP a ZTP/P 70 Kč, doprovod zdarma
hromadné školní výpravy vč. pedagogického doprovodu 30 Kč/os.

Elektronické vstupenky jsou odbavovány na pokladně v pavilonu A, na pokladně ul. Polská, na pokladně od Tržnice. NOVĚ: Možnost platit kartou na pokladně v pavilonu A a na pokladně na ul. Polská.

Kam dál?

Během Velikonoc policie zvýší počet hlídek kvůli bezpečnosti. Zaměří...

středa, 17. dubna 2019, 15:00

V návaznosti na blížící se Velikonoční svátky a s ohledem na aktuální situaci v Evropě přijala policie preventivní bezpečnostní...

Blokové čištění stále pokračuje. Policie však řeší desítky případů...

středa, 17. dubna 2019, 13:30

Jen během včerejška řešili olomoučtí strážníci dvanáct aut, která pracovníkům Technických služeb města Olomouce komplikovala...

Olomoucká teologická fakulta se chystá vybudovat vědecké centrum

středa, 17. dubna 2019, 12:00

V Olomouci vznikne vysokoškolské centrum vědy a výzkumu. V objektu někdejší vysokoškolské koleje Marie Kudeříkové v Kateřinské...

Na Povlu se obnažoval muž, nadýchal přes tři promile a skončil na...

středa, 17. dubna 2019, 11:00

Třiatřicetiletý muž je podezřelý z trestného činu výtržnictví, kterého se dopustil včera odpoledne v jedné z olomouckých ulic v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.