Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve vojenském prostoru Libavá vrcholí cvičení Czech Lizzard 2019

 
úterý, 23. dubna 2019, 07:30

Ve vojenském prostoru Libavá vrcholí v těchto dnech cvičení Czech Lizzard 2019. Má prověřit především připravenost nasazení jednotek do aliančních sil velmi rychlé reakce NATO. Kromě českých vojáků ze 71. mechanizovaného praporu cvičí na Libavé i vojáci z Rumunska, informovali zástupci armády.

„Celkem se tak cvičení, jehož námětem je prověření vedení bojové činnosti mechanizovaných jednotek v konfliktu vysoké intenzity, zúčastní přes osm set vojáků s dvěma stovkami kusů vojenské techniky včetně bojových vozidel BVP-2 a tanků T-72M4CZ," informoval mluvčí 7. mechanizované brigády Ladislav Kabát.

Na Libavé se do cvičení, které končí 26. dubna, zapojil 71. mechanizovaný prapor, do jehož sestavy je začleněna rumunská mechanizovaná rota a prvky bojové podpory a bojového zabezpečení. „Společně s nimi cvičí velitelství 7. mechanizované brigády a 73. tankový prapor, simulující roli nepřítele," doplnil Kabát.

V letech 2019 až 2021 je hranický 71. mechanizovaný prapor "Sibiřský" zařazen do sil rychlé reakce NATO, jde o nejvyšší pohotovosti sil velmi rychlé reakce NATO, známé pod zkratkou VJTF (Very High Readiness Joint Task Force). Jsou schopny ve velmi krátké době reagovat na potenciální hrozby pro členské země aliance. Hranický prapor bude společně s prapory Španělska, Polska a Velké Británie součástí mezinárodní brigády VJTF, jejíž základ tvoří polská 21. brigáda Střelců Podhalaňských.

Síly VJTF se skládají z brigády čítající přibližně 5000 vojáků, podporované leteckými, námořními a speciálními silami, uvedl Kabát. „Intenzivní příprava 71. mechanizovaného praporu na zařazení do těchto jednotek započala již počátkem roku 2018," dodal mluvčí. Jedním z takových cvičení je právě Czech Lizzard 2019.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Sluncem zalité sjezdovky na Ovčárně byly o víkendu plné lyžařů

pondělí, 22. dubna 2019, 20:00

Sluncem zalité sjezdovky na Ovčárně v Jeseníkách, která je na začátku jara už posledním fungujícím lyžařským areálem v...

Opilý cyklista jedoucí po chodníku chtěl sjet na silnici, narazil...

pondělí, 22. dubna 2019, 19:00

V ulici Durychova v Přerově došlo v pátek kolem jednadvacáté hodiny k dopravní nehodě.

Mrskání pomlázkou na Velikonoční pondělí má přinést zdraví a jarní...

pondělí, 22. dubna 2019, 16:00

Velikonoční pondělí patří podle tradic chlapcům a dívkám, mládenci ráno a dopoledne čekají na děvčata, koledují a vyšlehávají je....

Lázně ve Velkých Losinách opraví dům Brněnka. Budou tam byty

neděle, 21. dubna 2019, 20:00

Majitel Termálních lázní ve Velkých Losinách na Šumpersku zahájil rekonstrukci lázeňského domu Brněnka, ve kterém vznikne devět...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”