Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do rekordu v Přerově se může zapojit kromě kytar i citera nebo banjo

 
úterý, 23. dubna 2019, 15:00

Do rekordu v počtu kytar na jednom místě, o který se pokusí hudebníci 1. května v Přerově, se mohou zapojit hráči na všechny strunné nástroje.

Ke kytarám se tak mohou připojit také loutny, banja, balalajky, mandolíny, citery či ukulele. Do akce se už přihlásily první desítky zájemců, další se mohou připojit i přímo na místě, řekl pořadatel akce Pavel Ondrůj. Loni se jich na přerovských hradbách sešlo 63, pořadatelé happeningu by tentokrát chtěli překonat hranici sta kytaristů.

V porovnání s loňským rokem je již nyní přihlášeno více zájemců, ale stejně jako loni předpokládám, že se bude spousta dalších hlásit i na místě, což nám nevadí," uvedl pořadatel akce. Loni na akci zamířili lidé z celé Moravy a organizátoři akce očekávají, že podobně tomu bude i letos.

Kromě pokusu o rekord si na své přijdou i milovníci hudby. Hráči na strunné nástroje zahrají šest skladeb. Podmínkou účasti však není nutnost naučit se zahrát všechny. „Stačí klidně jen jedna, jde o to společně si zahrát a potkat se," doplnil Ondrůj. Vedle anglických skladeb připravili pořadatelé i české. „Zahrajeme si tak společně třeba Já budu chodit po špičkách od Petra Nováka, Želvu od Olympicu nebo legendární pecku A Hard Day's Night od Beatles. Hendrixovka Hey Joe zůstává jako nosná skladba všech ročníků z předchozích let," dodal pořadatel akce.

Pokus o rekord startuje na přerovských hradbách ve středu 1. května ve 14:00, předcházet mu bude letos jako novinka workshop pod vedením kytaristy a lektora Tomislava Zvardoně, kterého se hráči mohou zúčastnit zdarma. Začíná v 11:00. Zájemci se mohou přihlásit zde, kde najdou i akordy a noty plánovaných skladeb. Po kytarovém rekordu si příznivci hudby mohou užít londýnské blues v podání kytaristy a zpěváka Jacka Hutchinsona. V 15:30 pak zahraje polská rocková kapela Satisfaction
Rock.

Kytarová exhibice se bude pod hradbami konat potřetí. První ročník přivítal 59 účastníků, loni jich bylo 63 všech věkových skupin. Kytaristé obsadili celé prostranství pod historickými hradbami, s sebou měli elektrické i akustické kytary, baskytary a nechyběla ani loutna. Poslechnout si je přišlo několik set lidí. Inspirací k pořádání kytarového rekordu v Přerově se stala podobná akce ve Vratislavi.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

V Olomouci začnou zítra Ekologické dny, vyvrcholí ekojarmarkem

úterý, 23. dubna 2019, 13:30

Mýty v konfrontaci se světem přírody se staly hlavním tématem letošního ročníku festivalu Ekologických dnů Olomouc (EDO). Tématu...

Dnes je Světový den knihy a autorských práv

úterý, 23. dubna 2019, 12:00

23. duben byl vyhlášený jako Světový den knihy a autorských práv, a to světovou organizací UNESCO roku 1995.

Naše území zasáhne silný, nárazový vítr. Výstraha platí od dnešního...

úterý, 23. dubna 2019, 11:00

V průběhu úterý 23. dubna bude vát jihovýchodní vítr s nárazy kolem 20 m/s (kolem 70 km/h).

Na Velký pátek řešili přerovští strážníci únik splašků do sklepa...

úterý, 23. dubna 2019, 10:30

Na Velký pátek si motohlídka krátce před polednem všimla hořící trávy v prostoru kolejiště v Přerově a na větší ploše v okolí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.