Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Moravské divadlo uvádí Balet Gala, bude mít dvě reprízy

 
středa, 24. dubna 2019, 17:00

Pódium Moravského divadla v Olomouci ozdobí přední baletní sólisté. Divákům se představí v projektu Balet Gala, ve kterém vystoupí bývalý první sólista Národního divadla a současný šéf olomouckého baletu Michal Štípa se svou dlouholetou taneční partnerkou Nikolou Márovou.

Tančit budou také sólisté Národního divadla moravskoslezského i členové olomouckého baletu. První představení se odehrálo včera, další reprízy jsou naplánovány na 13. a 31. května, řekli zástupci divadla. Projekt Balet Gala je složen ze dvou částí. První polovina bude patřit ukázkám z baletu Ludwiga Minkuse Paquita, kde se představí celý soubor baletu Moravského divadla. Nastudoval jej Guido Sarno, který si zatančí duet s olomouckou primabalerínou a držitelkou Ceny Thálie Yui Kyotani.

„Tento titul nám přišel zajímavý pro soubor i olomoucké publikum. Divákům představíme část z celovečerního titulu, který se uvádí po celém světě," uvedl umělecký šéf olomouckého baletu Michal Štípa. Velkým lákadlem druhé části večera jsou ukázky z baletů Labutí jezero a Louskáček, v nichž vystoupí dvojnásobní držitelé Ceny Thálie Michal Štípa a Nikol Márová. Pro Štípu to bude první vystoupení po únorové rozloučce v pražském Národním divadle, odkud odešel kvůli nové funkci v Moravském divadle. Znovu tak musel podle svých slov naskočit do tréninků.

„Nejen za mě bude ta tréma jistě velká," uvedl Štípa. Jeho pražská taneční partnerka Nikol Márová možnost si znovu společně zatančit přivítala s nadšením. „Reakce byla obrovská radost, na jevišti jsem totiž s Michalem strávila 15 let. Jeho odchodem z Národního divadla mi odešel i blízký kamarád. Jsem moc ráda, že jsme spolu opět na jevišti," řekla Márová. Chybět nebudou v druhé části projektu ukázky z klasických baletů Spící krasavice, Bajadéra či Don Quijote. Sólisté baletu Národního divadla moravskoslezského se představí v ukázce z inscenace All That Jazz, Rock, Blues.

Projekt Balet Gala je kompenzací za zrušení představení baletní inscenace The Beatles Celebration, která na přelomu října a listopadu zažila na jevišti Moravského divadla Olomouce pouze dvě uvedení. Divadlo muselo poté inscenaci stáhnout kvůli problémům s licencí na všechny skladby legendární britské skupiny, které jsou v inscenaci uváděny. Na olomouckou scénu by se mělo představení vrátit až na úvod příští sezony.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Moravské divadlo Olomouc

Kam dál?

Vandal rozbil okno bagru zaparkovaného ve firemním areálu. Ve vězení...

středa, 24. dubna 2019, 16:30

Neznámý pachatel v době od 20. do 23. dubna poškodil výplň zadního okna bagru značky Komatsu.

Zloděj z novostavby ukradl vibrační desku, pračku a stavební...

středa, 24. dubna 2019, 15:00

V noci z 18. na 19. dubna se vloupal zloděj do novostavby v ulici Bezděkova v Úsově. Mohelničtí policisté teď po pachateli...

Skauting v Olomouci letos slaví sto let, dnes jdou jeho členové...

středa, 24. dubna 2019, 08:30

Olomoučtí skauti se připravují na oslavy 100 let od vzniku skautingu na Olomoucku a při té příležitosti společně vyrazí ve středu...

Labrador a foxteriér zadávili slepici. Dalších dvanáct slepic před...

středa, 24. dubna 2019, 07:30

Policisté řeší od pátečního poledne případ dvou psů, kteří kvůli nedostatečnému zabezpečení utekli.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.