Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Tvarůžkový festival, který láká tisíce turistů, o víkendu provoní město

 
středa, 24. dubna 2019, 19:30

Čtvrtý ročník oblíbeného tvarůžkového festivalu zavoní v Olomouci poslední dubnový víkend.

Na počest této typické hanácké speciality ožije centrum města v sobotu 27. a neděli 28. dubna. Pro návštěvníky jsou připraveny více než čtyři tuny tvarůžků.

Olomoucký tvarůžkový festival se zavedl a město prezentuje v rámci této velmi oblíbené gastronomické akce jako centrum Hané,“ je přesvědčena náměstkyně primátora pro oblast cestovního ruchu Markéta Záleská.

„Letos však bude zase o něco bohatší. Kromě tradičního jarmarku a prodeje tvarůžkových a jiných regionálních specialit nabídne bohatší kulturní program i rekordní počet restaurací a bister, které se do festivalu zapojí,“ láká náměstkyně návštěvníky na Horní a Dolní náměstí.

Návštěvníci budou moci ochutnat tvarůžky na nejrůznější způsoby. Budou k dostání v teplé i studené úpravě a nebudou chybět ani tvarůžkové dezerty. Sýr s nezaměnitelným aroma provoní i kuchyně těch restaurací, které jsou zapojeny do projektu Ochutnejte Hanou, a propagují tradiční hanáckou gastronomii. Znalci vědí, že k tvarůžkům patří pivo, a právě to uvaří na festival v hanáckých minipivovarech.

Festival město pořádá s jediným výrobcem tohoto osobitého sýru v zemi, A.W. Loštice, a neobejde se bez spolupráce se Střední Moravou, Sdružením cestovního ruchu či Garden Food Festivalem, kteří přebírají každoročně záštitu nad zúčastněnými restauracemi. Do festivalu se tentokrát zapojí 36 zástupců restaurací a bister. „Hlavním partnerem festivalu je společnost A.W. Loštice, která nejen že poskytne prodejcům část surovin pro prodej specialit, ale také bude hlavním prodejcem tvarůžků na Horním náměstí,“ objasňuje Karin Vykydalová z odboru cestovního ruchu olomouckého magistrátu. I letos se do festivalových oslav znovu zapojí spolek Moravská cesta, který organizuje řemeslný jarmark a nabízí regionální výrobky pod značkou Haná - regionální produkt.

Připraven je i doprovodný program, který nabídne i vystoupení hanáckých folklorních souborů. Na Horním náměstí poběží hlavní program, kde vystoupí Bára Basiková s kapelou, cimbálová muzika Strážničan, Backwards Beatles, Blueas Power a Hudební institut. 

A aby se bylo u ochutnávky na co dívat, to zařídí kuchaři s cooking show z pořadu Masterchef Česko 2019 nebo cooking show s Yvettou Blanarovičovou. Na Dolním náměstí jsou připraveny akce a vystoupení převážně pro rodiny s dětmi. „Bude tam vystoupení Majdy z Kouzelné školky, žongléř Yufi, účastník soutěže Česko-Slovensko má talent, Cirkus trochu jinak a další. Taktéž proběhne první ročník soutěže pro děti Tvarůžky Chef,“ popisuje program Karin Vykydalová, vedoucí odboru cestovního ruchu.

Tvarůžkový festival, který se v Olomouci konal poprvé v roce 2016, je jednou z vůbec nejnavštěvovanějších akcí v Olomouci. „Má věhlas nejen v rámci České republiky, ale také na Slovensku, v Polsku, Rakousku, Německu ale i ve Velké Británii,“ vyzdvihuje náměstkyně Záleská. V roce 2018 přilákal na šestnáct tisíc návštěvníků. „Zájemci z tuzemska i zahraničí si mohou také objednat zvýhodněný víkendový pobyt v době konání akce, aby mohli lépe a déle načerpat jedinečnou atmosféru festivalu,“ upozorňuje Karin Vykydalová z cestovního ruchu. Rezervace jsou spuštěny zde.

Olomoucký tvarůžkový festival proběhne ve dnech 27. - 28. dubna v době od 10:00 do 18:00.

Kam dál?

Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc 2019 nabídne sedm...

středa, 24. dubna 2019, 19:00

Osmnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc 2019 se uskuteční od 16. do 24. května. V průběhu devíti dnů...

Moravské divadlo uvádí Balet Gala, bude mít dvě reprízy

středa, 24. dubna 2019, 17:00

Pódium Moravského divadla v Olomouci ozdobí přední baletní sólisté. Divákům se představí v projektu Balet Gala, ve kterém...

Vandal rozbil okno bagru zaparkovaného ve firemním areálu. Ve vězení...

středa, 24. dubna 2019, 16:30

Neznámý pachatel v době od 20. do 23. dubna poškodil výplň zadního okna bagru značky Komatsu.

Zloděj z novostavby ukradl vibrační desku, pračku a stavební...

středa, 24. dubna 2019, 15:00

V noci z 18. na 19. dubna se vloupal zloděj do novostavby v ulici Bezděkova v Úsově. Mohelničtí policisté teď po pachateli...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ANKETA: Vláda se postavila proti volebnímu právu od 16 let

Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.