Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soud potvrdil jedenáct let Milanu Antoniazimu za odběr Březinova lihu

 
čtvrtek, 25. dubna 2019, 07:30

Za obchody s nelegálním lihem pocházejícím od zlínského podnikatele a šéfa takzvané lihové mafie Radka Březiny si majitel zkrachovalé likérky AB style Milan Antoniazi odpyká pravomocně 11 let ve vězení.

Rozhodl o tom včera olomoucký vrchní soud. Zamítl tak odvolání obžalovaného i žalobce, kteří rozsudek ostravského krajského soudu napadli. Trest je za zkrácení daní, státu podle žalobce způsobil škodu na daních za miliardu korun. Antoniazi patřil podle žalobce k nejvýznamnějším Březinovým odběratelům.

Žalobce dnes žádal trest o rok vyšší. „Když jsme vycházeli z ostatních již odsouzených, je pravda, že by se dalo uvažovat o přísnějším trestu. Nicméně trest uložený soudem prvního stupně je sice mírnější, ale není nepřiměřeně mírný, abychom do něj z pohledu státního zástupce zasahovali," uvedl mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik. Soud muži potvrdil i sedmiletý zákaz působení ve vedení firem a peněžitý trest ve výši 20 tisíc korun.

Antoniazi se původně k činu doznal, později však svou původní výpověď popřel s tím, že byla policií vynucena. „Tomu jsme však neuvěřili, protože jeho původní doznání bylo v souladu s dalšími důkazy, například s domovní prohlídkou i s výpověďmi dalších svědků či z listinných důkazů, ze kterých byl zřejmý pohyb mimobilančního lihu," doplnil mluvčí soudu. Antoniazi již u krajského soudu připustil, že dnes už pravomocně odsouzeného Březinu a další členy jeho skupiny zná, připustil i obchodní kontakty. Tvrdil ale, že nikdy nepřekročil hranici zákona. Obhajoba žádala zrušení rozsudku a věc vrátit k novému projednání krajskému soudu.

Muž podle žalobců nakoupil bez vědomí celníků od Radka Březiny přibližně čtyři miliony litrů lihu, škoda přesáhla jednu miliardu. K jeho usvědčení významně pomohla mimo jiné výpověď Březinova mladšího bratra Tomáše, který se rozhodl s policií spolupracovat. „Když pominu Likérku Drak, tak si myslím, že to byl skutečně nejvýznamnější odběratel mimobilančního lihu od skupiny osob kolem Radka Březiny," řekl  státní zástupce Miroslav Stoklásek.

Případ je další z větví odběratelů Březinova nelegálního lihu. První z nich se týkala Stanislava Pražana a jeho syna, kteří podle rozsudku odběrem nezdaněného lihu způsobili zkrácením daně škodu nejméně 353 milionů korun. Odpykávají si již devítileté tresty. Loni v červnu vrchní soud zvýšil

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Hendikepovaní sportovci dostanou víc peněz. Kraj jim přispěje na...

středa, 24. dubna 2019, 21:00

Celkem 850 tisíc korun letos rozdělí Olomoucký kraj mezi žadatele o dotaci z programu na podporu hendikepovaných sportovců. Ti...

Tvarůžkový festival, který láká tisíce turistů, o víkendu provoní...

středa, 24. dubna 2019, 19:30

Čtvrtý ročník oblíbeného tvarůžkového festivalu zavoní v Olomouci poslední dubnový víkend.

Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc 2019 nabídne sedm...

středa, 24. dubna 2019, 19:00

Osmnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc 2019 se uskuteční od 16. do 24. května. V průběhu devíti dnů...

Moravské divadlo uvádí Balet Gala, bude mít dvě reprízy

středa, 24. dubna 2019, 17:00

Pódium Moravského divadla v Olomouci ozdobí přední baletní sólisté. Divákům se představí v projektu Balet Gala, ve kterém...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”