Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ČOI na Floře zjistila prohřešky u téměř poloviny kontrolovaných prodejců

 
pondělí, 6. května 2019, 15:00

Česká obchodní inspekce (ČOI) na jarní etapě mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc zjistila různé prohřešky bezmála u poloviny kontrolovaných prodejců.

Česká obchodní inspekce (ČOI) na jarní etapě mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc zjistila různé prohřešky bezmála u poloviny kontrolovaných prodejců. Zákazníkům například nevydali doklad o zakoupení zboží se vše náležitostmi nebo nedodrželi hmotnost prodávaného zboží sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

ČOI na jarní etapě výstavy Flora provedla 17 kontrol a v osmi případech zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele. Inspektoři se podle mluvčího zaměřili například na prodej sýrů, lihovin, vína, hraček, občerstvení, uzenin, suvenýrů, keramiky, rybářských potřeb, květin, ovoce, zeleniny, zahrádkářských potřeb a také na kavárny.

Prodejci nejčastěji porušovali zákon o ochraně spotřebitele tím, že například nevydali doklad o zakoupení výrobku s předepsanými náležitostmi, nedodrželi hmotnost nebo chybělo povinné značení na výrobku," uvedl Fröhlich.

ČOI prodejcům na výstavě Flora udělila ve čtyřech případech pokuty na místě v celkové výši 4 tisíce korun a jeden prohřešek inspektoři vyřešili napomenutím. „Ve třech případech bude s prodejci vedeno správní řízení," dodal Fröhlich.

Napsal(a) ČTK | Foto Drahomíra Schneiderová

Kam dál?

U hvězdárny v Lošově hořela plastová lavička. Lidem sloužila jen rok...

pondělí, 6. května 2019, 10:30

V pátek před desátou hodinou dopoledne zjistili strážníci během hlídky, že u hvězdárny v Lošově hoří lavička.

Muž pochybil při své práci a přeřízl přívodní trubku zemního plynu....

pondělí, 6. května 2019, 10:00

Muž během sobotního dopoledne odstraňoval v rámci rekonstrukce, staré přívody v rozvodné skříni bez plynoměru u rodinného domu...

Účastníci Vítání ptačího zpěvu pozorovali v Tovačově 72 druhů ptáků

pondělí, 6. května 2019, 07:30

V sobotu 4. května se uskutečnily v celé České republice desítky ornitologických exkurzí pro veřejnost v rámci mezinárodní akce...

POČASÍ NA PONDĚLÍ: Odpoledne bude pršet, ve vyšších polohách sněžit

pondělí, 6. května 2019, 06:30

Převážně oblačno a odpoledne místy přeháňky, v polohách nad 800 m sněhové. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Krach Thomas Cook je celosvětové největší úpadek CK

Krach britské cestovní kanceláře Thomas Cook, který je dosud největším případem úpadku cestovní kanceláře, bude mít podstatný dopad na trh pojištění CK proti úpadku, skončí-li v krachu i německá část firmy, případně některé další dceřiné společnosti. Novinářům to dnes řekl ředitel péče o klienty makléřské společnosti Renomia Matyáš Charvát.

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.