Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoučtí skauti oslaví 100 let svého vzniku i unikátní výstavou

 
středa, 8. května 2019, 16:30

Olomoučtí skauti zvou na výstavu “100 let spolu”. Výstava se uskuteční od 12. května do 30. června v Pevnosti poznání v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci.

V letošním roce slaví skauti výročí sto let působení skautingu na Olomoucku. Připravili výstavu, která tuto významnou dobu připomene. Zhlédnete skautskou kroniku z roku 1921, která je podepsána prezidentem Tomášem Garriguem Masarykem. Dále se také podíváte na historické záběry z táborů a nebudou chybět ani skautské nášivky či skautské vlajky, které skauty provázely na naší stoleté pouti.

Mezinárodní rozměr skautingu připomenou kroje kanadských, nepálských nebo indonéských skautů přivezené olomouckými skauty ze zahraničí.

V neposlední řadě si můžete vyzkoušet uvázat uzly, vyluštit šifry nebo prohlédnout fotoalba z našich akcí.

„Zveme také na slavnostní vernisáž, která proběhne v neděli 12. května od 14 hodin v Pevnosti poznání. Vernisáž zahájí PhDr. Milan Tichák erudovaný olomoucký historik, spisovatel a skaut,"  říká pořadatelka Veronika Velčovská.

Tisková zpráva

Kam dál?

Prožijte zábavnou sobotu plnou soutěží. Kraj připravil Den pro rodiny...

středa, 8. května 2019, 09:00

Na sobotu 11. května naplánoval Olomoucký kraj Den pro rodiny a seniory. Akce, na které hejtmanství spolupracuje s olomouckým...

Zloděj se vloupal na fotbalové hřiště do kiosku s občerstvením....

úterý, 7. května 2019, 22:00

Po pachateli, který se v době od čtvrtečního večera do pátečního odpoledne vloupal na fotbalové hřiště v České vsi do kiosku s...

Vandal vysklil na nově postavené domě okna kamenem. Poškozeno bylo i...

úterý, 7. května 2019, 21:00

Na náměstí Svobody v Jeseníku rozbil neznámý pachatel okna na nově postavené budově. K činu došlo 7. dubna po druhé hodině v noci.

V Tovačově se mimořádně objevilo hejno patnácti kvakošů nočních

úterý, 7. května 2019, 20:30

Ornitologové v Tovačově zaregistrovali hejno patnácti kvakošů nočních, kteří se běžně na střední Moravě v tuto dobu nevyskytují.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.