Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoučtí skauti oslaví 100 let svého vzniku i unikátní výstavou

 
středa, 8. května 2019, 16:30

Olomoučtí skauti zvou na výstavu “100 let spolu”. Výstava se uskuteční od 12. května do 30. června v Pevnosti poznání v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci.

V letošním roce slaví skauti výročí sto let působení skautingu na Olomoucku. Připravili výstavu, která tuto významnou dobu připomene. Zhlédnete skautskou kroniku z roku 1921, která je podepsána prezidentem Tomášem Garriguem Masarykem. Dále se také podíváte na historické záběry z táborů a nebudou chybět ani skautské nášivky či skautské vlajky, které skauty provázely na naší stoleté pouti.

Mezinárodní rozměr skautingu připomenou kroje kanadských, nepálských nebo indonéských skautů přivezené olomouckými skauty ze zahraničí.

V neposlední řadě si můžete vyzkoušet uvázat uzly, vyluštit šifry nebo prohlédnout fotoalba z našich akcí.

„Zveme také na slavnostní vernisáž, která proběhne v neděli 12. května od 14 hodin v Pevnosti poznání. Vernisáž zahájí PhDr. Milan Tichák erudovaný olomoucký historik, spisovatel a skaut,"  říká pořadatelka Veronika Velčovská.

Tisková zpráva

Kam dál?

Prožijte zábavnou sobotu plnou soutěží. Kraj připravil Den pro rodiny...

středa, 8. května 2019, 09:00

Na sobotu 11. května naplánoval Olomoucký kraj Den pro rodiny a seniory. Akce, na které hejtmanství spolupracuje s olomouckým...

Zloděj se vloupal na fotbalové hřiště do kiosku s občerstvením....

úterý, 7. května 2019, 22:00

Po pachateli, který se v době od čtvrtečního večera do pátečního odpoledne vloupal na fotbalové hřiště v České vsi do kiosku s...

Vandal vysklil na nově postavené domě okna kamenem. Poškozeno bylo i...

úterý, 7. května 2019, 21:00

Na náměstí Svobody v Jeseníku rozbil neznámý pachatel okna na nově postavené budově. K činu došlo 7. dubna po druhé hodině v noci.

V Tovačově se mimořádně objevilo hejno patnácti kvakošů nočních

úterý, 7. května 2019, 20:30

Ornitologové v Tovačově zaregistrovali hejno patnácti kvakošů nočních, kteří se běžně na střední Moravě v tuto dobu nevyskytují.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.

ODS chce o spolupráci jednat s konzervativně liberálními stranami

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Chce sestavit tým, který porazí hnutí ANO, a udělat reformy v boji s byrokracií, ve školství nebo v digitalizaci. Fiala to uvedl na dotaz k možnému vytvoření předvolebního bloku demokratických stran, o kterém dříve hovořil předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan.

Hybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojily

V městské hromadné dopravě krajských měst přibývá v posledních letech vozů využívajících alternativní pohon. Dopravní podniky pořizují zejména elektromobily nebo vozy na stlačený zemní plyn (CNG), které jsou nízkoemisní a nahrazují část autobusů s naftovými motory. V případě trolejbusů provozují takzvané parciální vozy, které dokážou ujet část trasy na baterii. Praha v pondělí cestujícím představí hybridní autobus, který kombinuje spalovací motor s elektromotorem. Hybridní autobus testuje i dopravní podnik v Pardubicích, v minulosti ho zkoušela Plzeň, úspora paliva ale nesplnila její očekávání.