Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sbírku na pomoc dětem v nouzi vyhlásila olomoucká charita. Darovat můžete pleny, kojeneckou výživu nebo hygienické potřeby

 
úterý, 14. května 2019, 18:00

Olomoucká charita vyhlásila v těchto dnech sbírku na pomoc nejmenším dětem do tří let, které se ocitly v tíživé životní situaci.

Ke sbírce se přidaly supermarkety a různé organizace

Sbírka je zaměřena především na kojeneckou výživu, pleny a dětské hygienické potřeby. Ke sbírce se přidaly supermarkety a další organizace, které sbírku podpořily poskytnutím sběrného místa, informovala mluvčí charity Eva Štefková. Sbírka je určena dětem v rodinách, které mají problém s bydlením, mají nestabilní zaměstnání nebo kde zemřel jeden z rodičů a rodina se potýká s finančními problémy.

Snažíme se rodinám nabídnout pomoc v jejich nesnadné životní situaci. V mnohých případech je nutné podpořit rodinu materiálně, zvláště pokud se v rodině nachází malé dítě," uvedla vedoucí charitní služby pro rodinu a děti Petra Pavlíčková. Poukázala na to, že rodinám v tíživé situaci po uhrazení základních výdajů, jako je nájem a energie, nezbývají peníze na potraviny a další základní věci potřebné pro kojence a batolata.

Sbírká potrvá do 27. května

Kojenecké mléko, pleny a další dětské hygienické potřeby jsou pro nás trvale nedostatkovým zbožím. Momentálně nemáme z těchto položek žádné, kterými bychom mohli rodiny s dětmi podpořit, proto se obracíme s prosbou na veřejnost," uvedl vedoucí Centra materiální pomoci Charity Olomouc Filip Holík.

Sbírka pro nejmenší děti, kterou charita vyhlásila tento týden, potrvá do 27. května. Rodiny v tísni lze podpořit na sběrných místech v olomoucké Galerii Šantovka, Galerii Moritz v obchodních domech Tesco, Globus, v zábavním parku Krokodýlek a v kavárnách Café na cucky, V lese a v charitní prodejně Dobrodruhá ve Wurmově ulici. Loni pomohla olomoucká charita 60 rodinám se 107 dětmi, z toho 30 dětí bylo ve věku do tří let, dodala mluvčí charity Eva Štefková.

Pomoci lze také finančně příspěvkem na konto 107-8921490207/0100, variabilní symbol 99. Výtěžkem ze sbírky podpoří Charita Olomouc rodiny s dětmi z Olomouce a blízkého okolí, které se ocitly ve finanční tísni.
Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Javoříčské jeskyně jsou o dva kilometry delší, než se doposud myslelo

pondělí, 13. května 2019, 22:00

Důkladné přeměření známých chodeb Javoříčských jeskyní ukázalo, že jsou o dva kilometry delší, než se dosud uvádělo. Celková...

Sucho, senioři, knihovny. O tom všem diskutoval kraj se starosty

pondělí, 13. května 2019, 21:00

Sucho, financování sociálních služeb nebo kvalitnější knihovny – prostor k diskuzi o těchto tématech nabídla starostům z regionu...

Lázeňský park v Teplicích nad Bečvou má za sebou rozsáhlou úpravu

pondělí, 13. května 2019, 20:30

Lázeňský park v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku má za sebou rozsáhlou obnovu.

Na Náměšťfestu vystoupí Voxel, Mirai a další. Akce nabízí bohatý...

pondělí, 13. května 2019, 18:00

V Náměšti na Hané v sobotu 6. července odstartuje Náměšťfest.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.

ODS chce o spolupráci jednat s konzervativně liberálními stranami

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Chce sestavit tým, který porazí hnutí ANO, a udělat reformy v boji s byrokracií, ve školství nebo v digitalizaci. Fiala to uvedl na dotaz k možnému vytvoření předvolebního bloku demokratických stran, o kterém dříve hovořil předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan.

Hybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojily

V městské hromadné dopravě krajských měst přibývá v posledních letech vozů využívajících alternativní pohon. Dopravní podniky pořizují zejména elektromobily nebo vozy na stlačený zemní plyn (CNG), které jsou nízkoemisní a nahrazují část autobusů s naftovými motory. V případě trolejbusů provozují takzvané parciální vozy, které dokážou ujet část trasy na baterii. Praha v pondělí cestujícím představí hybridní autobus, který kombinuje spalovací motor s elektromotorem. Hybridní autobus testuje i dopravní podnik v Pardubicích, v minulosti ho zkoušela Plzeň, úspora paliva ale nesplnila její očekávání.