Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladí olomoučtí hudebníci si dovezli první místo z prestižního mezinárodního festivalu v belgickém Peltu

 
čtvrtek, 16. května 2019, 15:00

Třicetičlenný mládežnický soubor příčných fléten, harf a bicích Flauto Armonico z olomoucké ZUŠ Žerotín si z belgického Peltu, sídla největšího evropského hudebního festivalu dětí a mládeže, dovezl prestižní první cenu ve své kategorii.

Díky kvalitnímu repertoáru a perfektnímu provedení si pod uměleckým vedením Jany Kropáčkové a Šárky Bilanové mladí umělci od 10 do 18 let vysloužili vysoké ocenění mezinárodní poroty. „Porota chválila zvukovou barvu našeho orchestru, ocenila ale také sehranost souboru navzdory věkovému rozpětí jednotlivých hudebníků. Soubor tvořený 22 příčnými flétnami, 3 harfami a 3 hráči na bicí je v Evropě stále raritou,“ uvedla šéfdirigentka souboru Jana Kropáčková.   

Olomoucké Flauto Armonico má za sebou účast již na dvou mezinárodních hudebních festivalech, belgický Pelt však hostí uměleckou událost velkých rozměrů. Dvanáctitisícové město pravidelně v květnu hostí 3900 mladých hudebníků z 29 zemí. Ti se kromě mezinárodních soutěží účastní dalších koncertů ve městě, včetně společných koncertů umělců z více zemí. 

„Pro nás i všechny další zúčastněné je to mimořádně cenná zkušenost, hudební, organizační a především lidská. Setkávání s mladými lidmi z celého světa, které spojuje univerzální jazyk hudby, je velkou nadějí a radostí pro všechny z nás,“ uzavírá cestu Jana Kropáčková. 

Flauto Armonico hraje při ZUŠ Žerotín od roku 2014. Do jejich repertoáru patří kromě klasické vážné hudby také populární písničky, filmové melodie a hrají i skladby z dílny pedagogů umělecké školy. 

Tisková zpráva

Kam dál?

FOTO: Policisté v Olomouci soutěžili o titul Regulovčík 2019. Řídili...

čtvrtek, 16. května 2019, 10:00

Osmý ročník soutěže dopravních policistů 2019 Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje o titul Regulovčík 2019 proběhl ve...

Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc začíná. Nabídne sedm...

středa, 15. května 2019, 19:30

Osmnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc 2019 začíná už ve čtvrtek 16. května a do 24. května nabídne...

AutoCentrum Olomouc, to nejsou jen auta. Rádi pomůžeme těm, kteří to...

středa, 15. května 2019, 18:00

AutoCentrum Olomouc se již dlouhá léta úspěšně pohybuje na regionálním trhu s osobními a užitkovými automobily. Nestará se však...

Mladík našel v bankomatu zapomenuté peníze. Nález poctivě předal...

středa, 15. května 2019, 13:30

Včera ve večerních hodinách se na služebnu Městské policie Olomouc osobně dostavil čtyřiadvacetiletý mladík.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.