Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: V Robertshaw vznikl dojemný klip, zahráli si v něm samotní zaměstnanci

 
pondělí, 20. května 2019, 16:30

Ve šternberském závodu společnosti Robertshaw, která se zabývá výrobou termostatů všeho druhu, vzniklo video s rodinnou atmosférou, ve kterém si zahráli samotní pracovníci závodu, kde pracuje v sedmi výrodních halách na 500 zaměstnanců.

Ve šternberském závodu Robertshaw se začaly vyrábět v roce 2000 termostaty do klimatizací. O třináct let později se závod rozrostl o nový provoz, kde se lisují plasty. V roce 2015 se závod rozrostl znovu, a to o celou výrobu vodních ventilů, která byla přesunuta z Monaka. Atmosféru nejen na pracovištích, ale také třeba při obědě nebo na masážích, které mají pracovníci k dispozici, zachycuje právě nově vzniklé video, které již běží na televizorech všude po šternberské pobočce.

„Mám radost, že se do vzniku videa s nadšením pustili i naši zaměstnanci, což je na výsledku znát. Z videa čiší dobrá nálada a rodinná atmosféra, a není divu – u nás pracují i celé rodiny, takže věřím, že zaměstnanci vložili do videa kus sebe sama,” říká ředitel šternberského závodu Robertshaw Pavel Doležel, který si ve videu také střihl vedlejší roli.

Aktuálně ve šternberském Robertshaw pracuje 500 zaměstnanců v sedmi výrobních halách. Zajímavostí je, že 80 % zaměstnanců jsou ženy, jen 20 % pak muži. V minulých letech investoval závod do nové výrobní technologie HYDRA, linky, která je schopna vyrábět novou generaci vodních ventilů. V souvislosti s touto investicí Robertshaw nabíralo již v minulosti nové zaměstnance a v tomto trendu pokračuje i nyní.

Práce v Robershaw

V současné době Robertshaw nabírá především na pozice operátorů výroby.  Operátoři ve výrobě, která se může blýsknout čistým, bezpečným prostředím, čeká montování, šroubování, skládání a kompletování výrobků a drobných součástek a dohlížet na jejich kvalitu. „To je důvod, proč se nám na tyto pozice hlásí především ženy, proto jich tu také máme tolik. Drobnější ruce i prsty si lépe poradí s manipulací při kompletování malých částí výrobků,” vysvětluje HR manažer  z Robertshaw Kateřina Vacíková. Jedním dechem ale dodává, že se jedná o fyzicky méně náročnou práci.

Za práci operátora ve výrobě nabízí firma Robertshaw 218 až 300 tisíc korun hrubého ročně, meníčka v závodní jídelně od 28 korun, 25 dní dovolené nebo 40% příplatky za práci přesčas. „Ne vše se ale u nás dá vyčíslit v penězích. Ta pravá výhoda spočívá v přátelském a podporujícím kolektivu či ve firemních akcích, kterých ve firmě  do roka pořádáme hned několik,” doplňuje Vacíková.

Práce v třísměnném provozu je přece jen koneckonců do jisté míry náročná, v Robertshaw ale myslí i na komfort a relax zaměstnanců. „Čtyřikrát ročně mají naši lidé možnost masáží, volný vstup na bazén, mohou využít nabízené dotované kulturní akce. Aktuálně nabízíme našim zaměstnancům umístění dětí na letních příměstských táborech” usmívá se Kateřina Vacíková.

Na léto hledají brigádníky

Na své si přijdou v Robertshaw také studenti a zájemci o brigádu. „V době letních prázdnin, kdy zaměstnanci odjíždí na dovolené a za odpočinkem, uvítáme ve Šternberku brigádníky. Bereme všechny nad osmnáct let, se zájmem pracovat a také ty, kteří si chtějí okusit pracovat ve třísměnném provozu. Výhodou je, že si přes den užijí letního sluníčka a k večeru si přijdou vydělat nějakou tu korunu,“ říká Vacíková.

Chcete-li pracovat na některé z nabízených pozic, vyplňte následující dotazník. Doručíme ho do Robertshaw.

 

Mám zájem o práci v Robertshaw ve Šternberku:

 

Kam dál?

Na Helfštýně budou šermíři, vojáci a akrobati. Bude se tam konat...

pondělí, 20. května 2019, 15:00

Adorea šermíři Olomouc pořádá 25. – 26. května 2019 ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově jubilejní desátý ročník...

FOTOGALERIE: V parku se konal pátý ročník charitativní akce Jeden běh...

pondělí, 20. května 2019, 11:00

V sobotu 18. května se ve Smetanových sadech konal charitativní sportovní den s názvem Jeden běh nestačí. Výtěžek z této akce jde...

Zlaté kříže předal dárcům krve hejtman Olomouckého kraje

neděle, 19. května 2019, 16:00

Ocenění předal dárcům krve ve čtvrtek 16. května hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Lidé si Zlaté kříže doktora Jana...

Olomouc získala keramickou popelnici za nejlepší třídění odpadu. Z...

sobota, 18. května 2019, 18:00

Keramická popelnice je cena za vítězství v projektu, jehož posláním je odměnit obce, které nejlépe třídí. Uděluje se v několika...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.