Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Odstartovala Slepičí tour. Cesta plyšového hejna má upozornit na problematiku klecových chovů

 
pátek, 24. května 2019, 15:30

Sedm plyšových slepic vyrazilo dneska na Slepičí tour, pouť po krajích České republiky. Akce, kterou organizuje spolek Obraz má podpořit snahu o legislativní zákaz klecových chovů.

Během dvou týdnů procestují za pomoci dobrovolníků celebritami upravené plyšové slepice více než sto měst, ve kterých budou vyprávět příběhy z klecových chovů. „Chceme vyvést politiky, kteří tvrdí, že to nikoho mimo Prahu nezajímá, z omylu a ukázat, že Čechům ze všech koutů země na zvířatech záleží a jsou soucitní stejně jako lidé v Německu a Rakousku. Tam už tento krutý způsob chovu zakázali,“ říká Jana Menčíková, místopředsedkyně spolku Obraz.

Jedna slepice bude reprezentovat i Olomoucký kraj. Tu vyzdobil český rapper Rest. „Moc rád jsem podpořil Slepičí tour. Svoji plyšovou slepici jsem pojmenoval Freeda, aby symbolizovala svobodu, kterou si zaslouží všechna zvířata. Jde o zrušení velkochovů slepic, které „žijí“ v klecích a jen snášejí vejce. Nikdy v podstatě nechodily po trávě a neviděly nic než klec. To není život,“ uvedl Rest důvody, proč se rozhodl podpořit Slepičí tour.

Po celou dobu trvání budou moci lidé sledovat každou slepici na jejím instagramu. Akce pak vyvrcholí 8. června v Pelhřimově, kde bude probíhat festival rekordů a kuriozit, na kterém si plyšáci převezmou titul za nejzcestovalejší hejno slepic. Zapíšou se tak do České knihy rekordů.

Napsal Martina Lusková | Foto Obraz

Kam dál?

FOTOGALERIE: Žádná škola, klima volá, křičeli studenti. Středoškoláci...

pátek, 24. května 2019, 15:00

Dnes dopoledne stávkovali olomoučtí středoškoláci za lepší klima. Studenti se sešli na Žižkově náměstí, odkud pokračovali v...

Informační centrum v Prostějově opraví. Rekonstrukce bude stát téměř...

čtvrtek, 23. května 2019, 21:00

Novou podobu bude mít díky zahájené modernizaci regionální informační centrum v Prostějově, které poskytuje služby turistům a...

Jeseník přivítal posádku Youngster Yes. Na raftovém mistrovství světa...

čtvrtek, 23. května 2019, 19:00

Město Jeseník ve středu 22. května po sedmé hodině večerní uvítalo posádku Youngster Yes, která na raftovém mistrovství světa...

Hladiny řek v Olomouckém kraji stoupají. Došlo k zatopení silnice i...

čtvrtek, 23. května 2019, 06:31

V severní části Olomouckého kraje byly provedeny preventivní opatření v podobě navýšení početních stavů na stanicích a rezervace...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.