Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: V Olomouci se chystá unikátní prostor pro práci i odpočinek. Na jeho vznik můžou přispět lidé

 
pátek, 24. května 2019, 16:30

Taky si občas říkáte, jak by se vám hodilo místo, kam byste mohli vzít svého obchodního partnera, klienta nebo kamaráda, a přitom je i sebe pohostit třeba kávou a dortíčkem nebo sendvičem, aniž by vás při jednání či povídání vyrušovala obsluha? Přesně tak se zrodil nápad na Sámošku na konci vesmíru. Koncem vesmíru zde rozumějte Olomouc, konkrétně pak střed coworkingového centra Vault 42, a Sámoškou to, že bude samoobslužná.

Více informací o novém prostoru najdete zde, o členství pak zde.

Do kampaně se můžete zapojit zde.

Ptáte se proč něco takového? „V týmu jsme se shodli na tom, že každý občas přemýšlí, jaké místo zvolit pro schůzku nebo kam si na chvilku sednout s notebookem a pracovat. Jenže kdo nemá kancelář nebo to v ní zrovna nejde, moc na výběr nemá. Doma se schůzky nehodí a pracovní nasazení nebývá nejvyšší. V kavárnách zase bývá někdy až moc rušivých elementů. Tak nás napadlo místo, kde by se dalo vyřizovat schůzky i menší porady nebo tam pár hodin týdně pracovat a zároveň by tam byla možnost dát si něco na zub, povzbudit se dobrou kávou nebo si v případě potřeby i něco vytisknout  všechno samoobslužně. Takže proto Sámoška na konci vesmíru,” s úsměvem osvětluje zrození nápadu na vznik nového prostoru jeden z autorů a zároveň první Vaulter Radek Holík.

„Cílem je zároveň otevřít náš cowork, v jehož středu se bude Sámoška nacházet, co nejvíce lidem, ať už jsou to podnikavci, lidé na volné noze, aktivní studenti, maminky na mateřské, nebo kdokoli jiný, kdo by takové místo rád využil, a podělit se tak o všechny výhody, které coworking i sdílení a spolupráce obecně přinášejí. S novým prostorem proto přijde nový typ členství. Díky tomu se kromě návštěv Sámošky budete moci přednostně účastnit našich vzdělávacích akcí, na které získáte členské slevy, stejně jako slevy na produkty od našich partnerů i pozvánky na neformální akce pořádané pro členy Vaultu,” doplňuje Ondřej Čejka, který má komunitu Vaulterů na starost. Právě komunitním akcím pak bude prostor Sámošky věnován večer.

A co kromě kávy, dobrot a spousty nadšených pracantů nejen z kreativních a IT oblastí v Sámošce najdete? Tak třeba akvárko s rybičkami, které si budete moci v rámci kampaně adoptovat. Také to je totiž jeden ze způsobů, jak můžete vznik tohoto unikátního typu prostoru podpořit. Stejně tak si lze na crowdfundingovém portálu Hithit.cz zakoupit třeba Sámoškovou síťovku na lovení obchodních kontaktů nebo ponožky na cestu do i ze Sámošky. Kampaň, jejímž cílem je podpořit přestavbu, vybavení i rozjezd projektu Sámoška na konci vesmíru, probíhá od 16. května do 15. června 2019.

Tisková zpráva

Kam dál?

Odstartovala Slepičí tour. Cesta plyšového hejna má upozornit na...

pátek, 24. května 2019, 15:30

Sedm plyšových slepic vyrazilo dneska na Slepičí tour, pouť po krajích České republiky. Akce, kterou organizuje spolek Obraz má...

FOTOGALERIE: Žádná škola, klima volá, křičeli studenti. Středoškoláci...

pátek, 24. května 2019, 15:00

Dnes dopoledne stávkovali olomoučtí středoškoláci za lepší klima. Studenti se sešli na Žižkově náměstí, odkud pokračovali v...

Informační centrum v Prostějově opraví. Rekonstrukce bude stát téměř...

čtvrtek, 23. května 2019, 21:00

Novou podobu bude mít díky zahájené modernizaci regionální informační centrum v Prostějově, které poskytuje služby turistům a...

Jeseník přivítal posádku Youngster Yes. Na raftovém mistrovství světa...

čtvrtek, 23. května 2019, 19:00

Město Jeseník ve středu 22. května po sedmé hodině večerní uvítalo posádku Youngster Yes, která na raftovém mistrovství světa...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.