Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouci se bude v úterý demonstrovat proti Babišovi. Znovu se půjde k Okresnímu soudu

 
pondělí, 10. června 2019, 17:00

V úterý 11. června v 17:00 se Olomoučané opět sejdou na Žižkově náměstí na protest proti Andreji Babišovi a Marii Benešové.

„Předseda vlády nadále dělá, že nás neslyší. Dělá také, že nerozumí závěrům auditu Evropské komise, která jasně konstatuje jeho střet zájmů a chce vrátit téměř půl miliardy protiprávně vyplacených dotací pro Agrofert. Předseda vlády také předstírá, že vůbec nerozumí tomu, proč by měl nejvyšší státní zástupce splnit svoji povinnost, auditní zprávu si přečíst a posoudit, jestli nezakládá důvody k zahájení dalších trestních stíhání konkrétních osob. Babiš si asi myslí, že by se ho měl Nejvyšší státní zástupce nejdřív zeptat, jestli má tu zprávu vůbec číst a jak ji má číst," píší organizátoři z Milion chvilek pro demokracii na sociálních sítích.

„V 17:00 je naplánován start prostetu, demonstranti se sejdou na Žižkově náměstí, poté půjdou k budově Okresního soudu. Kolem osmnácté hodiny dorazíme k budově Okresního soudu na tř. Svobody, kde tentokrát nebudeme korunovat lvy, ale vzdáme poctu české justici. Z mnoha vyjádření a kroků jejích klíčových představitelů je totiž zřejmé, že jasně deklaruje svoji nezávislost a nejen díky naší podpoře je dnes silnější než před dvěma měsíci," řekl za organizátory Vladislav Raclavský.

Prostest se uskuteční už podruhé ve všech větších i menších městech po celé republice. Na konci června se pak bude konat dosud největší demonstrace v Praze, která je svolána na Letenské pláně.

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

FOTO: Milion a čtvrt svazků z Červeného kostela již má nový domov,...

pondělí, 10. června 2019, 12:00

Do nového depozitáře Vědecké knihovny v Olomouci doputoval poslední svazek z Červeného kostela. Z něj bylo postupně do Hejčína...

Kapucíni chystají benefiční blešák na Dolním náměstí. Podpoří...

neděle, 9. června 2019, 18:00

Od 14. června až do konce září bude každý den kromě nedělí od půl třetí do půl páté odpoledne probíhat bleší trh v podzemí pod...

Ke zřícenině Rabštejn nesmí lidé, hradby jsou v havarijním stavu

sobota, 8. června 2019, 19:30

Kvůli havarijnímu stavu části hradeb zakázaly tento týden úřady turistům vstup ke zřícenině hradu Rabštejn u Oskavy na Šumpersku....

Spolek na Prostějovsku obnovil pátrání po židovských náhrobcích

sobota, 8. června 2019, 16:00

Spolek Hanácký Jeruzalém obnovil pátrání po historických náhrobcích a jejich fragmentech ze starého židovského hřbitova v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Šéf komunistů Filip odmítá nákup vrtulníků z USA

Předseda KSČM Vojtěch Filip nesouhlasí s chystaným nákupem 12 vrtulníků z USA. Podle něj jsou helikoptéry předražené, vadí mu i přesunutí výroby z Aera Vodochody. Případný nákup ovlivní postoj komunistů k další podpoře menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD, řekl Filip Radiožurnálu.

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář přesvědčil i zkušené herce, říká mladý režisér

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas sportem nebo zábavou v klubech, on se raději zavře do střižny nebo obsluhuje kameru na place. Řeč je o Petru Hejzlarovi, který se pokouší o husarský kousek. Bez větších zkušeností s filmem se mu podařilo dát dohromady scénář filmu, který je natolik poutavý, že oslovi i více či méně zkušené herce. Společně s nimi nyní finišuje na přípravě filmu Z města na venkov, který by měl zamířit do českých kin v září letošního roku.

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to v pondělí server SeznamZprávy.cz. Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.