Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouci se bude v úterý demonstrovat proti Babišovi. Znovu se půjde k Okresnímu soudu

 
pondělí, 10. června 2019, 17:00

V úterý 11. června v 17:00 se Olomoučané opět sejdou na Žižkově náměstí na protest proti Andreji Babišovi a Marii Benešové.

„Předseda vlády nadále dělá, že nás neslyší. Dělá také, že nerozumí závěrům auditu Evropské komise, která jasně konstatuje jeho střet zájmů a chce vrátit téměř půl miliardy protiprávně vyplacených dotací pro Agrofert. Předseda vlády také předstírá, že vůbec nerozumí tomu, proč by měl nejvyšší státní zástupce splnit svoji povinnost, auditní zprávu si přečíst a posoudit, jestli nezakládá důvody k zahájení dalších trestních stíhání konkrétních osob. Babiš si asi myslí, že by se ho měl Nejvyšší státní zástupce nejdřív zeptat, jestli má tu zprávu vůbec číst a jak ji má číst," píší organizátoři z Milion chvilek pro demokracii na sociálních sítích.

„V 17:00 je naplánován start prostetu, demonstranti se sejdou na Žižkově náměstí, poté půjdou k budově Okresního soudu. Kolem osmnácté hodiny dorazíme k budově Okresního soudu na tř. Svobody, kde tentokrát nebudeme korunovat lvy, ale vzdáme poctu české justici. Z mnoha vyjádření a kroků jejích klíčových představitelů je totiž zřejmé, že jasně deklaruje svoji nezávislost a nejen díky naší podpoře je dnes silnější než před dvěma měsíci," řekl za organizátory Vladislav Raclavský.

Prostest se uskuteční už podruhé ve všech větších i menších městech po celé republice. Na konci června se pak bude konat dosud největší demonstrace v Praze, která je svolána na Letenské pláně.

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

FOTO: Milion a čtvrt svazků z Červeného kostela již má nový domov,...

pondělí, 10. června 2019, 12:00

Do nového depozitáře Vědecké knihovny v Olomouci doputoval poslední svazek z Červeného kostela. Z něj bylo postupně do Hejčína...

Kapucíni chystají benefiční blešák na Dolním náměstí. Podpoří...

neděle, 9. června 2019, 18:00

Od 14. června až do konce září bude každý den kromě nedělí od půl třetí do půl páté odpoledne probíhat bleší trh v podzemí pod...

Ke zřícenině Rabštejn nesmí lidé, hradby jsou v havarijním stavu

sobota, 8. června 2019, 19:30

Kvůli havarijnímu stavu části hradeb zakázaly tento týden úřady turistům vstup ke zřícenině hradu Rabštejn u Oskavy na Šumpersku....

Spolek na Prostějovsku obnovil pátrání po židovských náhrobcích

sobota, 8. června 2019, 16:00

Spolek Hanácký Jeruzalém obnovil pátrání po historických náhrobcích a jejich fragmentech ze starého židovského hřbitova v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.