Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Skupina Unicapital už vlastní areál vojenských skladů v Olomouci

 
úterý, 25. června 2019, 17:00

Firma Nemovitosti nájemního bydlení II ze skupiny Unicapital podnikatele Pavla Hubáčka se už stala novým majitelem rozlehlého areálu bývalých vojenských skladů v sousedství Velkomoravské ulice v Olomouci. Areál na začátku května vydražila v elektronické aukci za 353 milionů korun a poté měla 40 dní na složení peněz na účet konkurzní podstaty zkrachovalé společnosti Net Media Group, což byla podmínka k následnému převodu těchto budov a pozemků.

Společnost Nemovitosti nájemního bydlení II zatím nezveřejnila, jaké plány s pozemky vedle Velkomoravské ulice má. Firma Net Media Group pozemky a budovy vojenských skladů dříve vlastnila, přičemž od října 2017 je v konkurzu. Areál léta bez užitku chátral. Elektronické aukce se v květnu zúčastnili dva zájemci - Nemovitosti nájemního bydlení II a firma JIP majetková. Vyvolávací cena 300 milionů korun byla stanovena s ohledem na znalecký posudek, který hodnotu pozemků a budov stanovil na 367 milionů korun.

Areál bývalých ženijních skladů má rozlohu 171.339 metrů čtverečních. Insolvenční správce Net Media Group Jan Klváček už dříve uvedl, že elektronickou aukci připravil na základě pokynu hlavního zajištěného věřitele Net Media Group, kterým je firma Gallanzaro. V představenstvu společnosti Gallanzaro figuruje Antonín Rozbroj, který dříve působil spolu s olomouckým developerem Richardem Morávkem v orgánech několika firem z někdejší potravinářské skupiny Milo Holding. Některé společnosti, které Morávek nyní vlastní, spolupracují se skupinou Unicapital.

Insolvenční správce Net Media Group na začátku června soudu navrhl, aby výtěžek z prodeje areálu po odečtení DPH, nákladů na správu a zpeněžení majetku a odměny pro správce byl vydán firmě Gallanzaro, která figuruje jako první zajištěný věřitel. Dostat má 279 milionů korun.

Armáda skladový areál v roce 2010 prodala za několik desítek milionů korun. Majitelem se stala firma Net Media Group. Insolvenční řízení s Net Media Group začalo v létě 2017 krátce poté, co se jejím novým majitelem stala společnost Gallanzaro. Nový člen představenstva Net Media Group Milan Gottwald tehdy podání insolvenčního návrhu zdůvodnil enormním rozsahem závazků této firmy.

Net Media Group podle Gottwalda nesplácela dva úvěry u Fio banky v celkové výši 168 milionů korun, protože se jí nezdařil další rozvoj získaných nemovitostí. Dluhy Net Media Group vůči Fio bance včetně úroků byly nakonec převedeny na firmu Gallanzaro, která do insolvenčního řízení přihlásila zajištěné pohledávky v celkové výši 621 milionů Kč a stala se největším věřitelem Net Media Group.

Napsal(a) ČTK | Foto Jakub Wittka

Kam dál?

Chystá se fotopublikace Olomoucko z nebe. Prezentovat se v ní můžou i...

úterý, 25. června 2019, 13:30

Unikátní kniha s leteckými záběry Olomoucka bude již brzy v oběhu. Stane se tak součástí sbírky, v které již nechybí tituly jako...

V Honeywellu o nováčky pečují a nechtějí po nich zázraky na počkání

pondělí, 24. června 2019, 18:00

Nástup do nového zaměstnání může být docela stresová záležitost. Člověk je nervózní, jak si v práci povede, jak ho mezi sebe...

VIDEO: Demonstrace na Letné se zúčastnily desítky lidí z Olomouce. K...

pondělí, 24. června 2019, 08:36

Několik desítek demonstrantů vybavených státním vlajkami a vlastnoručně vyrobenými transparenty včera krátce po poledni...

Přerovské kino mimořádně zpřístupní protiatomový kryt. Návštěvníci se...

neděle, 23. června 2019, 13:00

Přerovské kino Hvězda zpřístupní široké veřejnosti technické zázemí krytu civilní ochrany a jako jediní v republice nechají...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a dalších organizací nemocnicím za poskytnutou péči stovky milionů korun. Zástupci devíti organizací vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby problém s nedostatečným financováním nemocnic řešil. Už na konci června žádali, aby byly k narovnání situace využity rezervy z účtů zdravotních pojišťoven. O výzvě dnes informovali v tiskové zprávě. Premiér i ministerstvo zdravotnictví označili jejich vyjádření za poplašnou zprávu, do zdravotnictví jdou podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) v posledních letech rekordně vysoké částky.

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer. Rozhodl o tom dnes organizační výbor horní komory, která to oznámila na svém twitterovém účtu. Potvrdil to také senátor Václav Láska (Senátor 21), který žalobu připravil.

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.