Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Šesťáci z Mohelnice zakončili první rok fyziky exkurzí ve výtopně

 
pátek, 28. června 2019, 17:00

Kluci a holky z šestých tříd obou mohelnických základních škol zakončili svůj první rok výuky fyziky netradičně – exkurzí ve výtopně společnosti ČEZ Energetické služby a prohlídkou kogenerační jednotky společnosti ČEZ Energo.

Děti se na vlastní oči přesvědčily, jak se vyrábí teplo a teplá voda, která vytápí jejich domy a školy, a k tomu si užily zajímavé fyzikální i chemické pokusy v podání expertů z olomoucké Pevnosti poznání.

„Vysvětlili jsme jim principy centrálního zásobování teplem, což je v dlouhodobém horizontu nejen nejekonomičtější, ale zároveň nejekologičtější varianta vytápění měst. Teplo u nás vyrábíme prakticky bez škodlivých emisí,“ vysvětlil generální ředitel společnosti ČEZ Energetické služby Michal Pastušek.


 Výtopna. V těchto kotlech se zahřívá voda, která zajišťuje tepelný komfort pro zhruba ¾ obyvatel Mohelnice.

Kromě exkurze a posledního testu ve školním roce zůstal čas i na zábavu, například na skákací klouzačce, kde si děti zahrály „světelnou hru“, nebo při focení ve fotokoutku s pozadím plynových kotlů z výtopny.

 

Kam dál?

Zoo má dva nové zubříky. V Olomouci se od roku 2013 odchovalo...

pátek, 28. června 2019, 13:30

Dvě mláďata se v červnu narodila ve stádu zubrů evropských, kteří obývají zoo na Svatém Kopečku u Olomouce. Otcem obou mláďat v...

Lidé se mohou bez obav zchladit v rybnících, kvalita vody je v pořádku

pátek, 28. června 2019, 07:30

Bez obav se mohou v těchto parných dnech lidé zchladit v nádržích či rybnících, které sledují hygienici. Na odběrných místech...

Ve Šternberku nemůžou lidé kvůli vedru zapalovat svíčky na hřbitově,...

čtvrtek, 27. června 2019, 21:00

Šternberská radnice kvůli vysokým teplotám a suchu návštěvníkům dočasně zakázala zapalovat svíčky na hřbitovech, aby předešla...

FOTO/VIDEO: Policisté, hasiči a záchranáři prezentovali svou práci...

čtvrtek, 27. června 2019, 19:00

V úterý 25. června 2019 dopoledne proběhla v Šumperku, na nám. Svobody, prezentační akce s názvem „Den Policie ČR aneb...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech v pondělí odpoledne. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zaorálkovu nominaci dnes oznámil předseda sociálních demokratů Jan Hamáček. S výběrem souhlasí jak prezident, tak premiér Andrej Babiš (ANO). Spor mezi Zemanem a sociální demokracií o výměnu na ministerstvu kultury začal v polovině května, kdy podal demisi bývalý ministr Antonín Staněk (ČSSD).

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda v jeho bydlišti ve Zlíně. Plzeňskému rodákovi dodatečně osobně pogratuloval k letošním stým narozeninám a předal mu dárky vztahující se k Plzni. Setkání s Miroslavem Zikmundem, který je od roku 1999 čestným občanem města Plzně, označil primátor za nezapomenutelné.

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.