Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Provozovatelka baru svou oslavou narozenin rušila noční klid. Hrozí jí pokuta až sto tisíc

 
sobota, 13. července 2019, 16:00

Minulou sobotu po půlnoci řešili prostějovští strážníci rušení nočního klidu v baru nedaleko centra města.

Na místě hlídka zjistila, že uvnitř probíhá oslava narozenin provozovatelky baru. Na předzahrádce seděli lidé a pili alkoholické nápoje a zevnitř se linula hudba. Oslavenkyně byla hlídkou vyzvána ke ztlumení hudby a upozorněna na dodržování provozní doby předzahrádky.

„V tuhle hodinu měl být provoz již ukončen. Veškeré zjištěné jednání čtyřicetileté ženy bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku, dále pro porušení tržního řádu magistrátu města Prostějova. Zde za takové jednání může být udělena pokuta do výše 100 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zapletal.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Dívku zranil elektrický proud, když lezla na sto padesát metrů vysoký...

sobota, 13. července 2019, 14:03

Úraz elektrickým proudem utrpěla dívka, která dnes lezla na 150 metrů vysoký vysílač nedaleko Dobrochova na Prostějovsku. V...

Chátrající sušárnu chmele v Odrlicích zachránila parta nadšenců

sobota, 13. července 2019, 14:00

Parta nadšenců zachránila historickou budovu bývalé sušárny chmele v Odrlicích u Litovle na Olomoucku, která bez užitku desítky...

Arcibiskup Graubner odjel na Ukrajinu povzbudit věřící. Bude se tam...

pátek, 12. července 2019, 19:00

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner odjel na Ukrajinu, chce povzbudit věřící na sobotní národní pouti v ukrajinské Zarvanycji. Na...

Nezletilý chlapec si do batohu v obchodě nacpal dvě čokolády a prošel...

pátek, 12. července 2019, 18:00

Včera přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc oznámení o krádeži v supermarketu na třídě Svobody.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.