Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Parta dětí odpalovala hokejkami kamínky na projíždějící auta a tramvaje

 
čtvrtek, 18. července 2019, 09:00

Operační středisko Městské policie Olomouc včera po půl osmé večer přijalo oznámení od ženy, která uvedla, že na náměstí Národních hrdinů se nevhodně chová skupinka dětí.

Děti stály poblíž tramvajové zastávky, měly u sebe hokejky a odpalovaly kamínky na projíždějící auta a tramvaje. „Hlídka na místě zjistila tři děti, které byly poučeny o nevhodnosti tohoto chování a bylo jim vysvětleno, že ke sportovním aktivitám jsou určena jiná místa. Na místě nebylo zjištěno žádné poškození nebo škody na majetku,“ řekl policejní mluvčí Petr Čunderle.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zákaz kůrovcové těžby na Suchém vrchu požadují ekologové

středa, 17. července 2019, 20:30

Ekologové požádali ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), aby pomocí předběžného opatření zakázal těžbu kůrovcem...

V Týnečku vznikne nový klub seniorů. Olomouc jich bude mít už dvacet...

středa, 17. července 2019, 15:30

Od srpna vznikne v městské části Týneček nový klub seniorů. Jejich celkový počet v Olomouci tak stoupne na 22.

Filozof Edmund Husserl bude mít pomník na náměstí v rodném Prostějově

úterý, 16. července 2019, 21:00

Významný německý filozof Edmund Husserl bude mít pomník v Prostějově, kde se 8. dubna 1859 narodil. Záměr už schválila městská...

Noční zatmění měsíce připomene padesátileté výročí startu Apolla 11,...

úterý, 16. července 2019, 13:30

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce, který v tu chvíli bude zhruba ze dvou třetin ponořen...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.