Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž převracel popelnice v Kateřinské ulici. Nepořádek musel uklidit

 
čtvrtek, 18. července 2019, 10:00

V Kateřinské ulici dnes hodinu po půlnoci spatřila hlídka muže, který znečišťoval veřejné prostranství tím, že převracel popelnice.

„Strážníci zjistili, že šestatřicetiletý muž převrátil sedm popelnic se směsným odpadem, papírem a plasty. Kromě trestu ve formě pokuty, ještě muž vše uklidil do původního stavu,“ pověděl policejní mluvčí Petr Čunderle.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Parta dětí odpalovala hokejkami kamínky na projíždějící auta a...

čtvrtek, 18. července 2019, 09:00

Operační středisko Městské policie Olomouc včera po půl osmé večer přijalo oznámení od ženy, která uvedla, že na náměstí...

Zákaz kůrovcové těžby na Suchém vrchu požadují ekologové

středa, 17. července 2019, 20:30

Ekologové požádali ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), aby pomocí předběžného opatření zakázal těžbu kůrovcem...

V Týnečku vznikne nový klub seniorů. Olomouc jich bude mít už dvacet...

středa, 17. července 2019, 15:30

Od srpna vznikne v městské části Týneček nový klub seniorů. Jejich celkový počet v Olomouci tak stoupne na 22.

Filozof Edmund Husserl bude mít pomník na náměstí v rodném Prostějově

úterý, 16. července 2019, 21:00

Významný německý filozof Edmund Husserl bude mít pomník v Prostějově, kde se 8. dubna 1859 narodil. Záměr už schválila městská...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.