Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podle hygieniků se lidé mohou stále bez obav koupat na Poděbradech a Plumlově

 
pátek, 19. července 2019, 07:30

Lidé se mohou stále bez obav koupat ve vodních plochách v Olomouckém kraji, které jsou pod dohledem hygieniků. Z rozboru vzorků vyplývá, že voda štěrkopískových jezer Poděbrady u Olomouce i Plumlovské přehrady na Prostějovsku je v pořádku a nepředstavuje zdravotní riziko.

Vyplývá to z informací, které dnes na webu zveřejnila olomoucká krajská hygienické stanice Hygienici vzorky vody z obou přírodních koupališť odebrali v pondělí a zjistil, že voda ve vodní nádrži Poděbrady a v koupací oblasti Plumlov je vhodná ke koupání. Kvalita vody je odhodnocena modrým smajlíkem, což je nejlepší známka.

Obě vodní plochy bývají se začátkem prázdnin bezproblémové každý rok. Na Plumlově se však uprostřed léta kvalita vody zhoršuje, a to i přesto, že přehrada prošla před šesti lety nákladnou rekonstrukcí, při níž Povodí Moravy její dno s velkými náklady vyčistilo.

Loni se v Plumlovské přehradě kvalita vody zhoršila na konci července a odborníci doporučovali lidem, aby se po koupání osprchovali. Na začátku srpna ji hygienici označili za nevhodnou ke koupání a situace se pak do konce prázdnin nezlepšila.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook olomoucké Poděbrady

Kam dál?

VIDEO: Zloděj kradl kola na hlavním nádraží. Když uviděl strážníky,...

čtvrtek, 18. července 2019, 16:30

Obsluha kamerového systému si v úterý půl hodiny před půlnocí všimla nezvyklého pohybu u stojanu pro jízdní kola na hlavním...

Muž převracel popelnice v Kateřinské ulici. Nepořádek musel uklidit

čtvrtek, 18. července 2019, 10:00

V Kateřinské ulici dnes hodinu po půlnoci spatřila hlídka muže, který znečišťoval veřejné prostranství tím, že převracel...

Parta dětí odpalovala hokejkami kamínky na projíždějící auta a...

čtvrtek, 18. července 2019, 09:00

Operační středisko Městské policie Olomouc včera po půl osmé večer přijalo oznámení od ženy, která uvedla, že na náměstí...

Zákaz kůrovcové těžby na Suchém vrchu požadují ekologové

středa, 17. července 2019, 20:30

Ekologové požádali ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), aby pomocí předběžného opatření zakázal těžbu kůrovcem...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.