Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Horní náměstí zdobí květinová dekorace, ztvárňuje němé barokní divadlo

 
pondělí, 22. července 2019, 11:53

Na Horním náměstí v Olomouci se dnes instaluje dekorace před Sloupem Nejsvětější Trojice. Návrh ztvárňuje němé barokní divadlo, které si památku UNESCO propůjčuje jako jednu z kulis své scény.

„Květinovou výzdobu na čtyřech záhzonech vytvoří kombinace trvalek a letniček a do každého záhonu bude umístěna silueta postavy. Vprostoru před sloupem Nejsvětější Trojice budou umístěny tři fotostěny s výřezem na obličej, které představují barokní siluety v divadelní póze," popisuje návrh Marie Doleželová z Výstaviště Flora Olomouc, které květinovou výzdobu Horního náměstí po dobou akce zajišťuje.

Město letos v rámci akce Barok Olomouc letos pořádá tři letní večery. První, kdy byla slavnostně vyzdobena Arionova kašna, se odehrál 12. července. Další barokní soireé čekají návštěvníky v pátek  26. a v sobotu 27. července.

Kam dál?

Mladík odložil svůj iPhone na střechu auta a odjel k čerpací stanici,...

pondělí, 22. července 2019, 07:30

Dvacetiletý mladík z Olomouce přišel v pátek odpoledne o svůj mobil značky Apple iPhone 8. Telefon totiž odložil na střechu svého...

Lidé v Rajnochovicích pracují na prodloužení lesní železnice. S...

neděle, 21. července 2019, 19:37

Skupinka nadšenců v čele s Tomášem Hegarem zahájila v Rajnochovicích na Kroměřížsku práce na prodloužení trati lesní železnice,...

Víkendová koupačka na Poděbradech a Plumlově? Podle hygieniků je voda...

sobota, 20. července 2019, 18:00

Lidé se mohou stále bez obav koupat ve vodních plochách v Olomouckém kraji, které jsou pod dohledem hygieniků. Z rozboru vzorků...

Téměř čtyřicet procent Čechů letos nepojede na žádnou letní...

sobota, 20. července 2019, 13:00

Letní dovolenou letos nebude mít 39 procent lidí. Na delší dovolenou do zahraničí se chystá 23 procent Čechů. Kombinaci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.