Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z Laguny byly odebrány vzorky. Odborníci nedoporučují lidem, aby se v ní koupali

 
čtvrtek, 8. srpna 2019, 18:00

Už podruhé v průběhu letošního léta zkoumali odborníci ze Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě kvalitu vody v přerovské Laguně.

A opět upozorňují, že voda není vhodná ke koupání. Tentokrát bylo ze vzorků odebraných 29. července zjištěno, že není dodržen požadavek legislativy ve třech ukazatelích: enterokoky, průhlednost a vodní květ. První upozornění na špatnou kvalitu vody vydal přerovský magistrát koncem června, v té době nevyhovovaly dvě položky - průhlednost a vodní květ.

Tisková zpráva | Foto prerov.eu | Zdroj prerov.eu

Kam dál?

Zloděj ukradl dva díly zábradlí mostu, který vede přes dálnici D35

čtvrtek, 8. srpna 2019, 10:30

Včera policie přijala oznámení o dvou ukradených dílech zábradlí mostu cyklostezky, který vede přes dálnici D35, a to mezi obcemi...

Startuje hlasování o ceny v oblasti životního prostředí. Hlasujte pro...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 07:30

Od začátku srpna mohou lidé rozhodovat o tom, kdo získá Ceny Olomouckého kraje v oblasti životního prostředí.

Druhý olomoucký Startup Weekend se tentokrát zaměří na ženy

středa, 7. srpna 2019, 15:30

Druhé vydání Techstars Startup Weekendu se v Olomouci mělo uskutečnit již v květnu, ale z organizačních důvodů bylo přeloženo na...

Strážníci včera řešili krádeže konzerv a vrtáků. Od začátku roku...

středa, 7. srpna 2019, 15:00

Během včerejšího dne řešili olomoučtí strážníci dva případy krádeže. Hlídka byla vyslána na ulici Janského a Horní lán.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.