Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sedm parkovacích automatů v Jeseníku čeká v příštím roce výměna

 
sobota, 17. srpna 2019, 19:30

Menší spotřebu energie a více způsobů platby, to budou hlavní přednosti nových parkovacích automatů v Jeseníku. Nahradí tak ty stávající, kterých je celkem sedm.

O jejich provoz se starají místní technické služby. Instalace nových parkomatů má proběhnout na jaře příštího roku.

„Vzhledem k rychlému pokroku v oblasti SMART řešení by bylo vhodné vyměnit staré parkovací automaty za nové. Nejstarší z nich byl pořízen na konci roku 2003, ty nejmladší jsou staré deset let. Jsou už tak dávno za svým technickým zenitem, nové přístroje například umožní zaplatit parkovné bankovní kartou,“ uvedl místostarosta města Jeseník Václav Urban.

V součinnosti s technickými službami město oslovilo čtyři firmy, které zaslaly cenovou nabídku. Nyní se vyhodnocuje nejvhodnější z nich. „Současně s výměnou parkomatů se otevírá otázka, zda nepřehodnotit ceník parkování. Za první půlhodinu motorista nyní zaplatí pět korun a za každou další započatou hodinu deset korun,“ dodal místostarosta Urban.

Parkovací automaty jsou umístěny na Masarykově náměstí, v ulicích Lipovská, Dukelská, K. Čapka a na náměstí Svobody. Tržby za parkovné dosáhly v loňském roce částky 534 tisíce korun bez DPH.

Tisková zpráva | Foto jesenik.org | Zdroj jesenik.org

Kam dál?

Opilý muž nasedl do auta a odjel pryč. Strážníci ho zastavili,...

sobota, 17. srpna 2019, 18:00

Policie přijala telefonické oznámení o muži, který v podnapilém stavu sedl do auta a odjel pryč. Strážník na operačním středisku...

Stovky čápů se slétají na střední Moravě, kde loví hraboše. Největší...

sobota, 17. srpna 2019, 14:00

V souvislosti s přemnožením hrabošů polních se v posledních týdnech na Olomoucku, Přerovsku, Prostějovsku i na Kroměřížsku...

V přerovském metalšrotu hořelo nákladní auto. Požár způsobil škodu za...

sobota, 17. srpna 2019, 10:40

V Přerově, místní části Velká Dlážka došlo včera před devatenáctou hodinou k požáru nákladního auta. K incidentu došlo v areálu...

Invalidní senior se vydal na houby do lesa, kde se mu pokazil vozík....

sobota, 17. srpna 2019, 10:00

Ve středu po deváté hodině večer oznámila žena na tísňovou linku , že postrádá svého tchána. Ten ráno vyrazil na houby do lesa k...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.