Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ANKETA: Letní Flora přilákala přes 20 tisíc návštěvníků. Jak se vám líbila?

 
pondělí, 19. srpna 2019, 15:00

Na letošní ročník letní etapy celostátní přehlídky květin Flora Olomouc přišlo přes 20.000 lidí, počet je srovnatelný s loňským rokem. Hlavní expozice výstavy, která trvala od čtvrtka do dneška, nesla název Česká krajina. Návštěvníky okouzlila také expozice Výzkumná laboratoř rostlin, informovala mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Pavlína Hamouzová.

Pod hlavní expozicí byla podepsána Pavlína Švecová, připravena byla ve spolupráci se spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin. Podtitulem letošní výstavy byla Léčivá síla semen. "Návštěvníci měli možnost se dozvědět vše zajímavé o léčivkách, plodinách i jejich škůdcích či opylovačích," uvedla garantka akce Jana Gernešová.

Právě do pavilonu A se soustředily přednášky předních českých i slovenských odborníků o léčivých rostlinách a ukázky zpracování zemědělských plodin, nechyběly také předváděcí akce floristů. Dominantním prvkem celé hlavní expozice byl kopec s kapličkou, který je neodmyslitelně spjatý s českou krajinou, uvedla mluvčí výstaviště.

Pavilon E nabídl návštěvníkům expozici obrazů květin, přírody a české krajiny z rukou výtvarníků Unie výtvarných umělců Olomoucka. Velkému ohlasu se dostalo expozici v pavilonu H s názvem Výzkumná laboratoř rostlin. "Ta nabídla návštěvníkům nevšední přednášky z oblasti současného šlechtitelství a genetiky. Uznávaná vědeckovýzkumná centra z celé České republiky představila z řad badatelů, nadšenců do vědy, ale i laické veřejnosti zajímavosti z rostlinné říše - izolace DNA, genetiku a šlechtění, problematiku konopí, rozmanitý svět semen či hmyzí opylovatele," doplnila mluvčí výstaviště.

Flora Olomouc je nejstarší českou květinovou výstavou, její počátky se datují do roku 1958. Její jarní etapa je na konci dubna, podzimní Flora se uskuteční od 3. do 6. října. Hlavní expozice podzimní Flory ponese název Zahradní slavnost.

 

Jak se vám líbila letošní Letní etapa Flory Olomouc? (Hlasujte jako ve škole)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 47 čtenářů
 
Napsal(a) ČTK | Tisková zpráva

Kam dál?

Osmnáctiletý mladík v Zábřehu poškodil pět aut. Vyřádil se na...

pondělí, 19. srpna 2019, 13:30

V pátek před půlnocí řešili zábřežští policisté případ, kdy si osmnáctiletý mladík krátil čas venku tím, že působil škodu na...

Cizinec zaparkoval vypůjčený obytný Ford v ulici Helsinská. Do rána...

pondělí, 19. srpna 2019, 12:00

Na šestadvacetiletého řidiče cizí národnosti čekalo nepříjemné překvapení, když v sobotu ráno šel na místo, kde večer předtím...

Řidič při předjíždění skupinky chodců přejel do protisměru a naboural...

pondělí, 19. srpna 2019, 11:00

Sedmadvacetiletý řidič Renaultu jel včera odpoledne od obce Vysoká směrem na Hustopeče nad Bečvou. Na přímém úseku silnice...

Prostějovští policisté o víkendu řešili případy opilých cyklistů....

pondělí, 19. srpna 2019, 10:00

O víkendu prostějovské policisty zaměstnali opilí cyklisté. Nejvíc opilý muž nadýchal čtyři promile alkoholu.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.