Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Osmý ročník Senior symposia nabídne prezentaci služeb a setkání s odborníky

 
úterý, 20. srpna 2019, 15:30

Osmý ročník Senior symposia připravují na svátek seniorů sociální pracovníci přerovského magistrátu. Konat se bude ve čtvrtek 3. října v Hotelu Jana a právě tam čeká na šest stovek návštěvníků série přednášek, besed i kulturního vystoupení.

Akce je celodenní – začíná v devět hodin ráno a končí v šest večer, na odpolední program je ovšem nutno mít místenku. Lístky na bezplatný program se budou vydávat 9. a 10. září od 8 do 12 hodin v salonku u restaurace Městského domu.

Ovšem pozor – senioři, kteří se letos zapojili do anketního výzkumu a získali od tazatelů poukázku na volnou vstupenku, si musejí tuto poukázku vyměnit ve dnech 2. až 4. září v Městském informačním centru. Kdo poukázku nepromění, tomu propadne,“ upozornil náměstek přerovského primátora Petr Kouba.

A co letošní ročník návštěvníkům nabídne? Od půl deváté ráno budou nachystány prezentace služeb, které mohou senioři využít pro zkvalitnění svého života, na místě si mohou nechat změřit tlak, tělesný tuk, nebo kvalitu zraku. O zábavu se postará taneční škola manželů Šrámkových, kteří seniorům předvedou společenský tanec. Dopolední program, který končí úderem poledne, je volný a bude přístupný všem.

Odpolední část s nutnou místenkou začíná v jednu hodinu, kdy seniory přijde pozdravit primátor Přerova Petr Měřínský. A pak už je čekají besedy na zajímavá témata. Dozvědí se, jaké aktivity mohou ve městě užívat, následovat budou přednášky o současnosti i budoucnosti přerovské nemocnice, získají bližší informace o imunologii i o stárnutí z pohledu psychologa. Chybět nebude ani tradiční slovo děkana přerovské farnosti Josefa Rosenberga.

„Potěšíme seniory i kulturou. V odpoledním programu na ně čeká taneční vystoupení dětí ze Střediska volného času Atlas a Bios, dále pak dvou sólistek Moravského divadla v Olomouci, přerovské šansoniérky Ireny Kanovské a zlatým hřebem dne bude koncert Pavla Nováka a jeho skupiny Family,“ uvedla Marta Šintáková z přerovského magistrátu.

Senior symposium se v Přerově koná každoročně od roku 2012. Je oslavou svátku seniorů – od roku 1998 se totiž první říjnový den připomíná jako Mezinárodní den seniorů, který je věnován všem dříve narozeným lidem. Akce se nejdříve konala v Městském domě, pro velký zájem účastníků se vloni poprvé konalo symposium v Hotelu Jana, který nabízí větší kapacitu sálu. 
Tisková zpráva | Foto prerov.eu | Zdroj prerov.eu

Kam dál?

Na Novorozeneckém oddělení v olomoucké nemocnici se nejmenší miminka...

úterý, 20. srpna 2019, 13:30

Pět speciálních polohovacích pelíšků pro nejmenší a nejzranitelnější miminka získalo darem od spolku Nedoklubko Novorozenecké...

V ulici Jeremenkova napadla opilá žena nožem staršího muže. Ten...

úterý, 20. srpna 2019, 10:30

Včera kolem devatenácté hodiny došlo v ulici Jeremenkova k fyzickému napadení. Dvaačtyřicetiletá žena z neznámých důvodů napadla...

Dětem pomáhají ke zdravému vývoji nohy speciální rehabilitace

úterý, 20. srpna 2019, 07:30

Rehabilitační oddělení POLIKLINIKY AGEL v Olomouci přichází s novinkou. Pro děti s plochýma nohama, sníženou klenbou, otlaky,...

Pořadatelé připravili pro třetí ročník Cen cestovního ruchu...

pondělí, 19. srpna 2019, 22:00

Třetí ročník Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje se letos nese ve znamení změn. Pořadatelé připravili hned několik...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.