Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Lidé ze Zachraňme Floru Olomouc zvelebili proluku ve Ztracené ulici

 
pátek, 6. září 2019, 15:30

Dobrovolníci z uskupení Zachraňme Floru Olomouc znovu zasáhli v centru města. Tentokrát v proluce ve Ztracené ulici.

Po zkrášlení skály u Michalských schodů skalničkami úřadovali dobrovolníci v centru města, konkrétně v ulici Ztracená, kde se nachází známá proluka. Už v minulosti se v ní konal například městský piknik, jinak spíš ale prostor zeje prázdnotou a je v neutěšeném stavu.

Sešli jsme se na Ztracené asi posedmé. Tentokrát likvidace plevele a pořádný úklid. Milé gesto od jednoho pána v podobě pozvání na pivo a čmáranice na knihovničce od neznámého "umělce". V tom je jednoznačnej vzkaz: "mám ho malýho, líběj se mi kluci a bojím se to svý holce říct". Tak krásný víkend, přátelé!," píší k příspěvku na facebooku aktéři.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Facebook

Kam dál?

Kolem opilého, spícího muže pobíhal pes bez vodítka. Rozzuřené zvíře...

pátek, 6. září 2019, 15:00

V pondělí odpoledne si strážníci povšimli, že v okolí hlavního vlakového nádraží v Prostějově, leží na zemi u supermarketu muž se...

Muž povalil svého souseda na zem a mlátil ho do hlavy. Údajně byl na...

pátek, 6. září 2019, 13:30

Operační středisko Městské policie Prostějov přijalo telefonické oznámení o napadení muže na chodbě domu poblíž hlavního...

Řidič náklaďáku přejel muže, který ležel na silnici u čerpací...

pátek, 6. září 2019, 11:05

Dnes pětačtyřicet minut po půlnoci přijali policisté oznámení o dopravní nehodě nákladního auta s chodcem, a to na silnici v obci...

Z bytu se ozývalo volání o pomoc a nářek. Seniorce, která si...

pátek, 6. září 2019, 10:00

Včera večer na tísňové lince 156 přijala stálá služba oznámení od svědkyně, která uvedla, že slyší z bytu sousedky křik a volání...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.