Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hejtmanova mobilní kancelář bude v Šumperku. Lidé se mohou přijít zeptat nebo si postěžovat

 
pátek, 13. září 2019, 07:40

Po dvouměsíční prázdninové pauze se mobilní kancelář hejtmana Olomouckého kraje dá znovu do pohybu. Tentokrát zamíří Ladislav Okleštěk do Šumperka a podobně jako předtím v Javorníku,

Hranicích nebo ve Šternberku ho čeká setkání s občany, studenty i diskuze s podnikateli. Bránou Jeseníků hejtman projede v úterý 17. září.

„S mobilní kanceláří jsem navštívil už dost měst, abych tušil, co mě čeká na každé další zastávce– lidé se nejvíce zajímají o opravy silnic, sociální služby nebo zajištění dopravní obslužnosti. Obyvatelé každého místa ale mají také svoje specifické požadavky a já jsem moc zvědavý, co to bude v Šumperku,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Mobilní kancelář zaparkuje v Šumperku „Na Točáku“ v úterý 17. září mezi druhou a čtvrtou hodinou odpoledne. Lidé v ní mohou probrat vše, co je trápí a zajímá – třeba to, jakým způsobem kraj podporuje turistický ruch, zdravotnictví, opravy kulturních domů nebo školství.

Ráno navštíví hejtman společně s krajskými náměstky Janem Zahradníčkem a Pavlem Šoltysem firmu Pars Nova, kde se setkají s podnikateli z regionu. Pak budou zástupci kraje diskutovat se studenty šumperského gymnázia, které slaví 100. výročí založení.

Tisková zpráva | Foto olkraj.cz

Kam dál?

Zloděj se vloupal do domu v Hodolanech. Odnesl si koule na pétanque,...

čtvrtek, 12. září 2019, 21:00

Neznámý zloděj je podezřelý hned ze tří přečinů. V noci z 10. na 11. září se vloupal do rodinného domu v Hodolanech.

Vědci objevili geny, které umožňují symbiózu rostlin a hub

čtvrtek, 12. září 2019, 19:30

Tým vědců z ČR, USA a Nizozemska objevil geny umožňující rostlinám symbiózu s půdními houbami, které jim poskytují vodu a...

Počet obyvatel v kraji klesl, bylo více zemřelých než narozených

čtvrtek, 12. září 2019, 18:00

Obyvatel Olomouckého kraje v letošním pololetí opět ubylo, jejich počet se proti počátku roku snížil o 336 na 632.156. Na poklesu...

Olomoucké letní kino už nikdy nebude jako dřív, bude se demolovat...

čtvrtek, 12. září 2019, 17:24

Letní kino přijde o svou dominantu - není jiná možnost, než demolice dřevěné konstrukce, která slouží jako střecha nad plátnem.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.