Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po Olomouci se na chodnících objevila velká srdce. Chtěli jsme do světa vypustit trochu lásky, říká Petr Bouška

 
pátek, 13. září 2019, 16:15

Ve čtvrtek ve večerních hodinách přistihla městská policie v Olomouci na náměstí Republiky sprejera, který křídovými barvami sprejoval na chodník velké srdce. Petr Bouška, který čin provedl, patří do LÁSKA collectivu a říká: „All you need is LÁSKA. Přestaňme řešit p***ny a záměrme se na to co je nejdůležitější a co nás všechny spojuje a na čem se všichni nějak dokážeme dohodnout, a to je svoboda, rodina a hlavně LÁSKA. Ta se fakt blbě hejtuje."

Proč se vlastně srdce v centru našeho města objevila? „Již 30 let žijeme ve svobodné zemi, kde pravda a láska může vzkvétat. Všichni a všechno potřebujeme svobodu pro svou tvořivost. Pocit lásky a štěstí tvoří umění, které nám nabízí svobodné myšlení a cítění. Vážíme si toho a proto bereme do svých rukou křídy a malujeme v barvách lásky po městě, které nám tak přirostlo k srdci," stojí na letáku, který nechávají lidé na místě u srdce. 

No a tím jsme u té včerejší Olomouce, ta je jednou z těch událostí kde šíříme LÁSKU a připomínáme důležitost svobody tvořit. Pro nás, kterým toto město přirostlo snad po boku Barcelony nejvic k srdci, bylo samozřejmostí, že zde musíme vytvořit něco silně symbolického," říká Petr Bouška, kterého včera chytili strážníci přímo při činu. 

Možná vás překvapí, že Petr není žádný pobuda či vandal. „Dělám strategického analytika pro Institut H21 a společně s Karlem Janečkem se snažíme propagovat inovativní rozhodovací a hlasovací systém D21 který vede k lepšímu celospolečenskému konsenzu a bojuje proti polarizaci společnosti. Plus děláme participaci pro města a školy jak v ČR tak v zahraničí," popisuje svou práci Petr.

„To naše počínání zapadá do všeho tak, že všechny aktivity co dělám nějakým stylem zapadají do mozaiky toho, co je potřeba udělat, abychom se jako společnost mohli posunout dál a abychom se neutopili ve strachu, nesvobodě, společenské apatii či vzájemné nenávisti," popisuje Petr.

Projekt začal vymalováním Lennonovy zdi v Praze. „Když máme těch 30 let svobody a zároveň co naše země casto vysílá je strach, nenávist, xenofobie, tak jsme si řekli s kamarády umělci, že by jsme mohli vyslat do světa či do vesmíru signál hodný naší humanistické tradici, a přeložili jsme s odkazem na Johna Lennona motto All you need is LOVE do 30 jazyků a vzali do rukou své barvy lásky, pár přátel a malovali jak nejlépe jsme to dokázali," říká Petr.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Petr Bouška

Kam dál?

Je pátek třináctého, pověrčiví lidé nevyjíždí ze svých garáží. Čísla...

pátek, 13. září 2019, 10:30

Pátek třináctého. Strašák pro mnohé z nás, který připadá právě na dnešek. Znáte jeho historii? Jak se k číslovce třináct staví...

Na náměstí Republiky a v ulici 1. máje se na chodnících objevila...

pátek, 13. září 2019, 10:00

Sedmatřicetiletý muž, kterého včera před půlnocí kontaktovali strážníci před městskou knihovnou na náměstí Republiky, má na...

Tři desítky zaparkovaných aut stály v místech, kde mělo probíhat...

pátek, 13. září 2019, 09:00

Strážníci během týdne řešili tři desítky zaparkovaných aut, kde mělo probíhat blokové čištění.

Hejtmanova mobilní kancelář bude v Šumperku. Lidé se mohou přijít...

pátek, 13. září 2019, 07:40

Po dvouměsíční prázdninové pauze se mobilní kancelář hejtmana Olomouckého kraje dá znovu do pohybu. Tentokrát zamíří Ladislav...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.