Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejstarší škola na Jesenicku pro kováře a sedláře má opravenou tělocvičnu

 
neděle, 22. září 2019, 13:00

Popraskaná okna, jimiž dovnitř táhlo – to byla jen jedna z mnoha vad, které vypovídaly o jejím havarijním stavu.

Okna byla popraskaná a děravá

Tělocvična v areálu odloučeného pracoviště jesenické střední školy gastronomie a farmářství v Horních Heřmanicích léta nevyhovovala svému účelu. Teď už díky Olomouckému kraji ano.

Do budovy tělocvičny se roky neinvestovalo. Okna z luxfer byla popraskaná a děravá. Naši studenti tak bez nadsázky cvičili na zdravém vzduchu, i když byli zrovna uvnitř,“ řekla ředitelka Střední školy gastronomie a farmářství Silvie Pernicová.

Tělocvična, která je kvůli svému umístění až téměř u hranic s Polskem nejseverněji položeným středoškolským sportovištěm v Olomouckém kraji, teď prošla první částí rekonstrukce. 

Tělocvična byla zateplena a má novou střechu i podlahy

Tělocvična má nová okna, střechu, strop i podlahy. Byla také zateplena. Díky opravě tak na Jesenicku vzniklo další kvalitní sportoviště s nadstandardním vybavením v podobě posilovny,“ uvedl Ladislav Hynek, náměstek hejtmana pro oblast školství.

Rekonstrukce objektu přišla na zhruba jednadvacet miliónů korun. „Asi sedmnáct miliónů zaplatil ze svého rozpočtu Olomoucký kraj. Zbývající čtyři milióny korun pokryla dotace z Ministerstva životního prostředí,“ vysvětlil 1. náměstek hejtmana Jiří Zemánek. V budoucnu se počítá i s druhou etapou rekonstrukce tělocvičny, během níž projdou opravou šatny a sociální zařízení.

V areálu v Horních Heřmanicích působí celkem pět víceoborových tříd, které mají řemeslné a zemědělské zaměření. Učí se tu například umělečtí kováři nebo sedláři. Nechybí ani vlastní chov koní. Střední škola gastronomie a farmářství je nejstarší střední školou na Jesenicku. Letos si připomíná 150. výročí založení.        
Tisková zpráva

Kam dál?

V Šumperku bude taxislužba pro seniory. Za třicet korun je odveze...

neděle, 22. září 2019, 10:00

V Šumperku bude od začátku příštího roku fungovat taxislužba pro seniory. Obyvatele starší 65 let bude sedmimístný Ford s nápisem...

Babičkou roku 2019 se stala Marie Záhorová. Porotu oslovila zpěvem v...

sobota, 21. září 2019, 18:00

Třiasedmdesátiletá Marie Záhorová ze Senice na Hané je Babičkou roku 2019 Olomouckého kraje. Na cestě k vítězství ji podporovala...

Žáci základních škol se zúčastnili soutěže Den policistou. Stříleli z...

sobota, 21. září 2019, 14:00

Ve čtvrtek proběhl šestnáctý ročník soutěže s názvem Den policistou. Akci určenou pro osmé ročníky základních škol uspořádal...

V rámci akce Týden hokeje si mohou děti vyzkoušet, jaké to je být...

sobota, 21. září 2019, 13:00

Všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení mají jedinečnou šanci. Mohou si vyzkoušet zdarma, jaké to je být hokejistou. Akce...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.