Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž na zahradě pálil hromadu větví. Hrozí mu pokuta až sto tisíc

 
neděle, 22. září 2019, 14:00

Ve čtvrtek dopoledne se na linku 156 obrátila žena z obce na Prostějovsku s tím, že její soused pálí na zahradě nějaký odpad. Kouř měl zamořovat okolí, a tak na místo vyrazili strážníci.

Na místě byl kontaktován čtyřicetiletý muž, který na zahradě pálil hromadu větví. „Hlídkou byl poučen o platnosti vyhlášky, která povoluje pálení suchého rostlinného odpadu pouze v měsících říjen, listopad a na jaře v měsících březen, duben. Svým jednáním je muž podezřelý z přestupku, za který mu u správního orgánu hrozí pokuta do výše sto tisíc korun,“ řekla policejní mluvčí Tereza Greplová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Nejstarší škola na Jesenicku pro kováře a sedláře má opravenou...

neděle, 22. září 2019, 13:00

Popraskaná okna, jimiž dovnitř táhlo – to byla jen jedna z mnoha vad, které vypovídaly o jejím havarijním stavu.

V Šumperku bude taxislužba pro seniory. Za třicet korun je odveze...

neděle, 22. září 2019, 10:00

V Šumperku bude od začátku příštího roku fungovat taxislužba pro seniory. Obyvatele starší 65 let bude sedmimístný Ford s nápisem...

Babičkou roku 2019 se stala Marie Záhorová. Porotu oslovila zpěvem v...

sobota, 21. září 2019, 18:00

Třiasedmdesátiletá Marie Záhorová ze Senice na Hané je Babičkou roku 2019 Olomouckého kraje. Na cestě k vítězství ji podporovala...

Žáci základních škol se zúčastnili soutěže Den policistou. Stříleli z...

sobota, 21. září 2019, 14:00

Ve čtvrtek proběhl šestnáctý ročník soutěže s názvem Den policistou. Akci určenou pro osmé ročníky základních škol uspořádal...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.