Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Business škola v Olomouci plánuje konferenci s odborníky na českou ekonomiku

 
pondělí, 7. října 2019, 15:30

Příští týden se na Moravské vysoké škole v Olomouci bude konat konference o digitalizaci a jejích možných dopadech na společnost. Vystoupí na ní například Vladimír Dlouhý, Erika L. Kuenne z USA nebo Josef Tesařík, který školu založil.

Čtvrtá průmyslová revoluce nebo průmysl 4.0 označuje koncept současně probíhající digitalizace, automatizace výroby a s tím souvisejících změn na trhu práce. Vychází z dokumentu, uvedeného na veletrhu v Hannoveru v roce 2013.

Ve středu 16. října se pod záštitou Moravské vysoké školy Olomouc (MVŠO) ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR uskuteční konference s názvem Digitalizace – úspěch nebo nezaměstnanost. „Mám radost, že realizujeme partnerství s Hospodářskou komorou a tato akce je jedním ze společných milníků. Jako business škola chceme spolupracovat se zástupci podniků v Olomouckém kraji a vytvořit z něj prosperující region. O tom, že se nám to zatím úspěšně daří, hovoří i čísla o uplatnitelnosti absolventů. Ta se pohybuje kolem 99 procent,“ zmiňuje Jarmila Zimmermannová, rektorka MVŠO.

Na akci vystoupí řada odborníků na českou ekonomiku. Mezi ně se řadí i Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR, bývalý ministr průmyslu a obchodu a poradce výkonného ředitele Mezinárodního měnového fondu. Dlouhý se ve své přednášce bude věnovat strategii hospodářského rozvoje ČR a příležitostem, které se nabízejí podnikatelům v Olomouckém kraji.

Konference se zúčastní i Erika L. Kuenne z Velvyslanectví USA, která se zabývá otázkou Americko-české hospodářské spolupráce a je odbornicí v oblastech obchodní logistiky, strategického a analytického plánování. Ty jsou úzce spojeny s tématem čtvrté průmyslové revoluce, nástupem technologií a změnou podmínek na pracovním trhu.

Samostatný přednáškový blok bude mít na konferenci i Moravská vysoká škola Olomouc. Ta dlouhodobě poskytuje manažerské vzdělání s důrazem na informační technologie a podporu rozvoje malých a středních podniků, které jsou pro Olomoucký kraj s ohledem na ekonomickou stabilitu stěžejní. Za MVŠO zde vystoupí vedle rektorky Zimmermannové a prorektorky Lidaříkové i zakladatel školy, Josef Tesařík.

Fenomén čtvrté průmyslové revoluce přináší podnikatelům příležitosti ke zvýšení efektivity a snížení nákladů. Rozvoj v oblasti automatizace nebo digitálních technologií má však značný vliv na požadovanou kvalifikaci a přináší nové výzvy pro trh práce obecně.

Akce se uskuteční za podpory IT společnosti TESCO SW, která je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v Olomouckém kraji. „Naše společnost samozřejmě reaguje na celosvětový trend digitalizace rozšiřující se do škol, domácností i malých a středních podniků a vyvíjíme smart produkty a řešení využitelná v mnoha oblastech. Teď například v oblasti úspory energií a nákladů za ně, neboť udržitelnost zdrojů je velmi aktuálním tématem,“ uvádí Svatopluk Beneš, generální ředitel TESCO SW.

Více informací najdete na www.mvso.cz.

Napsal Sára Davídková | PR text | Foto Archiv MVŠO

Kam dál?

Darujte mi psy k utracení, napsal někdo do olomouckého útulku. Přijel...

pondělí, 7. října 2019, 10:55

Na email olomouckého útulku přišly během září dva maily, ve kterých neznámá osoba nabízí utrácení psů a koček. Olomoucký útulek...

Vedení města sbírá podněty. Lidé si přejí častější úklid nebo více...

pondělí, 7. října 2019, 09:21

Centrum Olomouce by potřebovalo častější úklid, zaznělo na setkání vedení města Olomouce s komisemi městských částí Olomouc -...

Podzimní etapu Flory Olomouc navštívilo 20 tisíc lidí

pondělí, 7. října 2019, 07:30

Podzimní přehlídku ovoce a zeleniny Flora Olomouc od čtvrtka do dneška navštívilo zhruba 20.000 lidí. Návštěvnost podzimní Flory...

FOTO: V Olomouci se sloužila mše za Policii České republiky

neděle, 6. října 2019, 10:00

Ve čtvrtek 3. října se konala v Katedrále sv. Václava v Olomouci mše svatá za Policii České republiky. Celebrantem mše byl Jan...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.