Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Přichystalově ulici strážnici nalezli krabičky s léky, předali je k odborné likvidaci

 
středa, 9. října 2019, 13:30

V trávě před prodejnou potravin v ulici Přichystalova byly včera ráno nalezeny desítky krabiček s léky a zdravotnickým materiálem.

Hlídka městské policie na místě vše posbírala a předala zboží lékarně k likvidaci. Protože se nepodařilo zjistit, kdo se tímto způsobem zbavil nepotřebných věcí, bude celý případ oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku neznámým pachatelem. 

„Pokud už máte doma nepoužitelná léčiva, odevzdejte je v nejbližší lékárně a nevyhazujte je do odpadu nebo na ulici,“ apeluje tiskový mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle.

Napsal Radek Ševčík | Foto Městská policie Olomouc

Kam dál?

Informace o ovzduší v Olomouci nabídne nová interaktivní mapa. Ukáže...

středa, 9. října 2019, 10:00

Aktuální i historické informace o kvalitě ovzduší v různých částech Olomouce nově nabízí lidem interaktivní mapa, kterou na svých...

Olomouc chystá elektronickou encyklopedii o historii města

úterý, 8. října 2019, 22:00

Olomoucká radnice chce vytvořit nástroj pro snažší vyhledávání historických reálií pro laiky i odbornou veřejnost. V encyklopedii...

Na Přerovsku pokračuje kácení stromů zasažených kůrovcem, padne...

úterý, 8. října 2019, 21:00

Více než dva a půl milionu korun zaplatí letos na podzim město Přerov za kácení stromů, které poničil kůrovec. Odhlasovali to...

Univerzita Palackého rozšiřuje nabídku pro absolventy. Zahrnuje slevy...

úterý, 8. října 2019, 18:00

Pravidelné zasílání aktuálních informací z univerzitního života, možnost spojit se s někdejšími spolužáky i využít různých slev...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.