Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoučané si mohou zarezervovat termín svatby on-line, novinka funguje od října

 
středa, 9. října 2019, 15:30

Snoubenci, kteří se plánují v příštím roce vzít mimo obřadní síň olomoucké radnice, mají nově možnost předběžné rezervace termínu prostřednictvím webového formuláře. Nemusí již tedy chodit na úřad.

Formulář umožní v několika krocích výběr volného termínu a zadání základních údajů. Následně je nutné závěrečné potvrzení rezervace pomocí SMS kódu. Na webu města Olomouc pak snoubenci najdou veškeré informace týkající se uzavření manželství, včetně výše poplatků a výčtu předkládaných dokladů. 

On-line rezervační formulář je k dispozici zde.

Po zadání rezervace se budoucí manželský pár musí dostavit osobně na matriku, aby závazně potvrdil termín a předložil potřebné doklady, které stanovuje zákon. Stále však zůstává možnost rezervace osobně i telefonicky.  „Do budoucna matrika plánuje i rozšíření funkcionality o zobrazení obsazenosti svatebních termínů v obřadní síni olomoucké radnice,“ uvedla tisková mluvčí Olomouce Radka Štědrá.

Napsal Radek Ševčík | Foto pixabay.com

Kam dál?

V Přichystalově ulici strážnici nalezli krabičky s léky, předali je k...

středa, 9. října 2019, 13:30

V trávě před prodejnou potravin v ulici Přichystalova byly včera ráno nalezeny desítky krabiček s léky a zdravotnickým...

Informace o ovzduší v Olomouci nabídne nová interaktivní mapa. Ukáže...

středa, 9. října 2019, 10:00

Aktuální i historické informace o kvalitě ovzduší v různých částech Olomouce nově nabízí lidem interaktivní mapa, kterou na svých...

Olomouc chystá elektronickou encyklopedii o historii města

úterý, 8. října 2019, 22:00

Olomoucká radnice chce vytvořit nástroj pro snažší vyhledávání historických reálií pro laiky i odbornou veřejnost. V encyklopedii...

Na Přerovsku pokračuje kácení stromů zasažených kůrovcem, padne...

úterý, 8. října 2019, 21:00

Více než dva a půl milionu korun zaplatí letos na podzim město Přerov za kácení stromů, které poničil kůrovec. Odhlasovali to...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.